Pogledaj jedan post
Old 13.11.2011., 19:05   #1073
Quote:
budimo ljudi kaže: Pogledaj post
Nemoj se smatrati prozvanim,moja sugestija je kao rođenom bratu,ta istorija nije tako daleka kako ti se čini.Pošto ostavaljaš ubjedljivo najviše postova koji su po mome skromnome mišljenju daleko od objektivnog,skrećem ti pažnju da takav načina razmišljanja dovodi do zločina gdje stradaju nevini.Ne moraš u životu nikada počiniti zločin,ali ako svoju djecu odgajaš kao što iznosiš postove može biti veoma opasno,ne mora ni tvoje dijete počiniti zločin ali može tvoj unuk ili praunuk.Sve što radimo u životu nosi određene posledice i ima veće posedice nego što vidimo u ovome trenutku.Istina je nedostižna jer je u praksi neizvodljiva zbog nas samih,ljudski rod je sklon sam sebi praviti istinu kako njemu odgovara,svaki čovjek ima svoju istinu koja u globalu čini milione drugih istina a istina je jedna,ko to ima apsolutno pravo da zakupi istinu ovoga svijeta,ko smo mi da određujemo i zaključujemo istine.Primjetio si da ne pričam puno o opštini Opštini Odžak jer nemam previše informacija iz toga kraja ali iz drugih krajeva gdje sam bio iznesem,tvoja i moja istina se ne poklapaju čak što više u pojedinim trenutcima se rapidno udaljava jedna od druge za 180 stepeni,nekada se približimo na 45 ali uglavnom se držimo između 90 i 180 stepeni,puno je to druže,ne zapitaš li se nekada da nisi postao ekstrem a da toga još nisi ni svjestan!

Usput, mali OT, moj stric, dijete od nepunih 7 godina, ubijen je od četnika. Gdje su ono oni izjednačeni s antifašistima?
Za sve ljude koje istinski interesuje četnički pokret mora malo dublje ući u analizu,opet si izbacio poluinformaciju.Četnici su bili antifašisti,njihova ideologija nema nikave veze sa nacističkom ideologijom,istina je da je postojalo nekoliko frakcija koje su imale saradnju sa Njemcima ai samo u cilju da se sačuva stanovništvo od odmazde.Desanka Maksimović je opjevala u krvavoj bajci najbolje stanje srpskog civila za vrijeme okupacije.Moramo se pogledati u oči i biti ljudi,NDH je bila država koja je imlala svoje organe koje su sprovodili određene naredbe,četnici i partizani u cijeloj toj priči predstavljaju otpor diverzatntskog karaktera nekda stihijski,nekda organizovan i planski lai uglavnom manjeg inteziteta,po šumama i livadama Bosne i Srbije,oslobode jedno selo pa se povuku,oslobode drugo.Orden koji je posthumno Dražo Mihajlović dobio nije spao s neba,u pitanju su hiljade spašenih američkih i savezničkih pilota,četnici su bili antifašisti i to ne može niti jedna vlada promjeniti,to što su radili zločine,to je druga stvar!Ne bježim ja od toga,onaj rat je bio još suroviji od ovoga,ja bukvalno znam za ogroman broj slučaja gdje su braća bila podeljena na četnike i partizane,gdje su bukvalno ubijali jedne druge!Ustaše su bile režimska vojska i policija,a partizani i četnici diverzantski otpor,razlika je velika!

Čitam već danima tvoje laži . Ili si notorna neznalica , ili si samo srbin u borbi za bolju i lažiranu prošlost .

Četnici antifašisti

Dakle , takve kretenske izjave moraju se po stoti put protuargumentirati .

Četnici su bili antifašiste kao što je to bio i sam musolini i hitler .

Već je par Srba pokušavalo prodavati te bljuvotine na forumu , no naslušao sam ih se i uživo .

Dakle , recimo da ne znaš da su četnici bili i kao pokret i kao organizirana vojska - fašisti i nacisti . Te smradovi koji su ubili stotine tisuća nesrba , ali i Srba koji su bili protiv njihovog manijakalnog pokreta ubojica i silovatelja , te pljačkaša .

Poznato ti je valjda da je draža mihajlović blisko surađivao sa njemcima , te sa talijanima . nedić i ostali "vrli antifašisti" su očistili Beograd i Srbiju od Židova . Kako "antifašistički" .

Nadalje , očito se praviš ćosav kad izbjegavaš istinu i upravo o ubojstvima stotina američkih i engleskih pilota od strane četnika . A ti pišeš da su ih oni spašavali . Evo ti i filmska ekranizacija četnika kao "antifašista"
http://www.google.hr/url?sa=t&rct=j&...Yad7ew&cad=rja

Pregledaj film i pročitaj dokumentaciju , pa češ shvatiti tko su bili četnici koji su ubijali američke i engleske pilote.

Glupi englezi su forsirali četnike do 1944 , kad su shvatili da ih četnici levate i varaju , jer najbliže surađuju sa nacistima i fašistima .

Od tada daju naklon titovim partizanima . draža mihajlović je dobio famozno priznanje "borca antifašiste" od grupe američkih idiota , te je ubrzo ta sramota i potpuno uklonjena . A valjda ti je poznata i činjenica da četnici i ustaše skupa sa njemcima ratovali rame uz rame , na pojedinim područjima i to često . A po tebi , samo su ustaše bili nacisti i fašisti

Čede su skidale kokardu , pa stavljali zvijezde i obratno , kako je smradovima odgovaralo . A najgore od svega što je velika većina ostala živa i nekažnjena nakon svojih zločina po cijelom prostoru . Veći dio se infiltriro kod tita i to mu je bila kobna greška . Velika greška , te jaram za sve ostale narode u tada budućoj jugi .

Iako nije poznato , što je tito onda bio srbima ? Što ubiše svoje "saveznike antifašiste" ? Zašto je tito ubio dražu mihajlovića i ostale četnike - "antifašiste" . Tvoj odgovor ?



Quote:
budimo ljudi kaže: Pogledaj post
Šta ti je smješno,nisu Srbi krivi što su najbrojniji narod u JNA bili,ja ti znam dosta hrvata i muslimana koji su u početku bili u JNA pa posle bježali,dezertirali,do polovine 1992 JNA više ne postoji u Bosni,formira se VRS,dok je postojala vodila se starim sistemom bratsvo,jedinstvo,stim da od sukoba u Hrvatskoj postaje jasno da hrvati iz Bosne masovno prelaze u redove HV.Recimo moj prvi komšija je ratovao u Vukovaru,išao kao dobrovoljac ili šta već dok sam ja skoro pola godine od toga radio normalno,nisam imao ni puške,uniforme,ništa živo,znaš li ti uopšte podatak da je u Sarajevu izginuo jedan broj mladih vojnika makedonaca koju su se tu našli ni krivi ni dužni.
Srbi su naoružavani još krajem 80-tih i početkom 90 - te od strane četnićke tzv . jna . Tako da ne laprdaj.

Imam rodbine i braće po oružju - prijatelja , koji su otprilike mojih godina i zadržavani su u tzv . jna silom 1991 i 1992 . Dosta ih je uspilo pobjeći , no mnogi i nisu ...

Držali su i Slovence i Albance , Makedonce te ostale narode protiv njihove volje . Srpka agresija i borba da mučki okupiraju nesrpske zemlje i pobiju što više Hrvata , Muslimana , nesrba , je uspila vam izuzetno , no izgubili ste oteto , jer je prokleto i vraća vam se kao bumerang . Zbog tog žala ste godinama sa jednim te istim lažima i vraćate se iznova sa svojim "istinama" .

Dakle , nekoliko Prijatelja i mnoštvo Hrvata te nesrba , koji su neki i dan danas u HV -u , su silom i pod prijetnjom smrću , srpski smradovi - oficiri tzv . jna , odvlaćili na agresiju u Vukovar i Vukovarsko područje , te Osjećko područje .

Bili su stacionirani u Srbiji i išli na "teren" u Vukovar i Osijek .

Neki su poginuli od četnićke paljbe i neznanja gdje je tko , preklapanja sile raketno-topničkih razaranja civilnih objekata Vukovara , neki su ubijeni od četnićkih oficira tzv . jna jer nisu htjeli ići i pucati na civile i Hrvate koji su branili svoje domove . A neki su uspjeli pobjeći iz Srbije tek 1992 i kasnije .

Njegova grupa se spasila preko Hrvata iz Subotice . Uspili su pobjeći preko Mađarske , tek u kasnu jesen 1992 , a u tzv . jna je otišao početkom 1991 ! ! !

Osim nekolicine udbaša , kos-ovaca i izdajnika svojih naroda , Hrvati nisu htjeli sudjelovati u veliko srpskoj agresiji na Hrvatsku i BIH .

Loš vam je i drzak pokušaj relativizacije i tobožnjeg "žala" za jugom i njenom "obranom" od strane jna - napadom na nesrbe , Hrvatsku i BIH . A četnici ti antifašiste bili
__________________
Ludi Konj * Akcija Za Bolju Hrvatsku

Zadnje uređivanje ivan.ridjan : 13.11.2011. at 19:12.
ivan.ridjan is offline  
Odgovori s citatom Received Infraction