Pogledaj jedan post
Old 29.04.2003., 02:08   #40
Vidim da vas ima koji se razumijete u zakone. Da li je jos uvijek na snazi zakon da se u RH ne daju djeca na usvajanje roditeljima koji imaju neku kronicnu bolest (npr. dijabetes)? To je dosta dugo bilo na snazi i mislim da je kao zakon

Hocu reci, ima toliko ljudi koji imaju, recimo, dijabetes ili neku drugu kronicnu bolest, a koji su spremni djetetu pruziti dom, ljubav, brigu i sve sto im treba, a zakon im to onemogucava. Osim toga, uz tako bolesne roditelje (ili samo jednog roditelja), dijete ce mozda imati i zdraviji zivot? Tko zna? Mozda roditelj dijabeticar od malih nogu uci dijete kako se zdravo hraniti?

Svaka cast svima koji misle posvojiti djecu.

Ima samo jedna "caka". Mislim da su rijetki ljudi (ne kazem da ih nema, i njima svaka cast) koji bas planiraju obitelj. Uglavnom se djeca "dogode". Ljudi koji "planiraju", cesto odgadaju djecu jer imaju "jos nesto" za obaviti: jos samo jedno promaknuce, jos samo malo bolja placa, jos samo jedno ljetovanje "na miru" (to citiram jedne moje frendove), jos samo da iznajme ili kupe veci stan... I tako unedogled. A kad im se dijete "dogodi", nitko sretniji od njih. Zato mislim da je usvajanje djeteta mozda nesto sto rade rijetki, i to uglavnom zato jer je to mnogima dobra i plemenita ideja, ali uvijek se "nesto ceka" i odugovlaci.

Inace, sa mnom u osnovnu skolu je isla jedna djevojka koja je bila posvojena i koja je to znala. Ona je imala dosta bolestan odnos sa svojim roditeljima. Oni su bili dosta stariji ljudi, pa pretpostavljam da su bili na gornjoj granici za posvajanje kad su nju posvojili. Ona je bila prilicno odvratna prema njima - imala je neke lude prohtjeve sot se tice odjece, dzeparca, izlazaka i slicno i svaki put kad joj nesto nisu priustili ili su ju ogranicili (npr. da mora u neko doba doci kuci), ona im je napravila scenu da ju ne vole. Inace, imao sam dojam da su ju beskrajno volili, samo da se nisu snalazili. Jako su joj podilazili. Inace su bili dosta bogati ljudi, tako da su, po njenoj zelji, njoj financirali studij u inozemstvu. Ona je tamo i ostala, sad ima svoju obitelj (muza i biolosku kcer). Koliko znam, rijetko dolazi kuci i bas ne brine za roditelje.
slavkec is offline  
Odgovori s citatom