Tema: Neutropenija
Pogledaj jedan post
Old 25.07.2012., 17:38   #7
Na početku smo jednom tjedno vadili krv i onda jednom mjesečno, a sad pred kraj svaka tri do četiri mjeseca.
Da, i on je dok su mu bili niski neutrofili dosta često bio bolestan unatoč našim naporima da ga što više izoliramo. I svaka temperatura je podrazumijevala antibiotik po defaultu, nema veze radi li se o virusnoj ili bakterijskoj infekciji. Tamo negdje iza trećeg rođendana se situacija počela poboljšavati. Ja sam ove godine čak imala gripu, a on ništa iako je cijelo vrijeme bio blizu mene i spavamo u istoj sobi.
Ja sam njemu zadnje dvije godine svake jeseni davala riblje ulje i tekući vitamin C od child lifea za podizanje imuniteta iako je imunologica tvrdila da to nema nikakvog utjecaja, i taman nekako u to vrijeme su prestale te česte bolesti.
Da li su u pitanju vitamini, ili ta famozna treća godina nakon koje se stiče taj neki prvi imunitet ne znam, ali znam da nam je od tada krenulo nabolje.
A što se tiče nalaza, znam kako ti je i meni je srce stalo svaki put kada bi išla otvarati mail od poliklinike gdje smo vadili krv.
Ali eto nadam se da će i tvojoj curki uskoro neutrofili porasti i unormaliti se!!
Da, i nama su sumnjali na autoimunu neutropeniju ali nisu je dokazali jer su antitijela svaki put bila negativna, ali u infektu su neutrofili narasli pa je zaključak bio da koštana srž ipak obavlja svoju funkciju.
__________________
Sizif je vjerojatno bio domaćica.
Durica26 is offline  
Odgovori s citatom