Pogledaj jedan post
Old 28.10.2013., 17:02   #31
Quote:
Dlapek kaže: Pogledaj post
A kad je to vladao taj vrhunski pedagog i "seronja od čovjeka" ?
Ni u moje srednjoškolsko doba to ne bi prošlo ni pod razno ( a imam godinica....) a danas bi ga vjerojatno nakon pedale s posla poslali na psihijatrijsko promatranje.
Do prije nekih sedam godina kada je otišao u mirovinu, nemoj mi reći da nisi imao barem jednog profesora koga su se svi bojali. U osnovnoj nas je profesorica matematike zvala idiotima i kretenima i nikome nisu bili povrijeđeni osjećaji a matematiku smo bogami jako dobro znali. To su profesori kojima sam danas najviše zahvalan kada je znanje u pitanju. Na svakog takvog dođe jedno 5 koji su urlali i živčanili kako bi uspostavili red u razredu. Od takvih nitko nije imao priliku naučiti mnogo, pa ni o životu. Između dvije krajnosti biram prvi tip jer donosi veću korist.

Ali ovo što sam konkretno predložio autoru, što je on učinio postavljanjem učenika koji ispituje, je jako pozitivna praksa stalnog opetovanja gradiva...ako izuzmemo što je kasnio na svoje radno mjesto. I naravno stalno zvati roditelje na raport u školu ili ako ne želi doći u školu na telefon i dosađivati, to bi smatrao ispušnim ventilom. Kod nekih bi možda upalilo i počeli bi se aktivnije brinuti o vlastitoj djeci.

Quote:
rosita22 kaže: Pogledaj post
Nisam zato da se vrati stari režim u škole: kad si u pedagogovoj ili ravnateljevoj (direktorovoj) sobi dobio i pljusku/(e), ali mislim da se danas otišlo u drugu krajnost.
Naravno da ne fizičko kažnjavanje ali sam za to da svi imaju priliku iskusiti režim strogog (ali i pravednog) nastavnika koji organski ne podnosi da učenici ne pišu zadaće, ne prate na satu ili još gore prave nered te koji ne puca pod pritiskom roditeljskih lobija, ravnatelja pa poklanja ocjene.
__________________
How sharper than a serpent's tooth; to hear your child make such a fuss.
It isn't fair—it's not the truth—He's fucked up, yes, but not by us.
Eric Prydz is offline  
Odgovori s citatom