Pogledaj jedan post
Old 06.06.2014., 19:09   #15
Quote:
šišćevap kaže: Pogledaj post
Protiv sam, ali što se tiče kriminalizacije to je više odraz nekakvog mojeg ideala nego realnog stanja na terenu.

Po meni, idealno bi bilo kada bi se ljudski život cijenio od začeća i kada bi abortus u svijesti ljudi bio smatran nemoralnim i nedopuštenim (jer po meni takvu etiketu i zaslužuje), ali svjestan sam da dobar dio ljudi nažalost ne razmišlja na takav način. Naravno da zabrana ne bi dokinula praksu, ali ni zabrana drugih kaznenih djela ne dokida ta dijela u praksi, ali šalje jasnu društvenu osudu takvih djela.

Što se tiče slučajeva koje navodiš, uvijek se sve svodi na to da se fetus promatra kao nerođeno dijete odnosno kao osoba. Je li uredu oduzeti život osobi u slučaju da je ta osoba začeta silovanjem? Je li uredu oduzeti život osobi zato što neskrivljeno ugrožava zdravlje majke? Je li uredu oduzeti život osobi, zato što joj roditelji neće biti u stanju pružiti sve što bi trebali? itd...
Ček samo malo, jel ja tebe dobro shvaćam:
dakle, da je tvoja žena trudna i nastavak trudnoće prijeti njenom zdravlju i životu, ti bi njoj rekao da ne ide na pobačaj nego da čeka i vidi što će se dogoditi, čak i ako bi tu postojala mogućnost smrtnog ishoda po nju?

Znači, tebi je važnije potencijalno dijete, nego tvoja žena, s kojom možeš imati hrpu druge djece? Ne znam kako vi to ovdje razmišljate, ali da ja moram birati hoću li spasiti svog muža ili dijete (rođeno, nerođeno), uvijek bih spašavala muža.
Meadow is offline