Pogledaj jedan post
Old 07.05.2016., 22:05   #36
Quote:
frupy kaže: Pogledaj post
prvi bold: naravno da ne mora na predmetni/razredni ako ima dovoljno ocjena.
drugi bold: ove godine?
ne znam ja s kojim skolama ti suradjujes, ali u mojoj skoli (i u prethodnoj gdje sam radila) se to radi zadnjih paaa.... 15 godina.
ak ima dovoljno ocijena, pretpostavljam da i je uspio/uspjela skupiti u nekom pristojnom vremenu i da se ne radi o uceniku koji cesto izostaje i da bi, ako roditelj uredno suradjuje, njegova ispricnica itekak trebala biti valjana za trodnevnu virozu .
trosenje resursa, odn. vremena i novaca lijecnika (jer oni taj pregled fakturiraju HZZO-u) za samo pisanje ispricnice vidim samo kao pokazivanje (krive) moci nastavnika/skola

s jakooooo puno skola.
od ucenika razlicitih

ne znam ja u kojem ti paralelnom svemiru zivis, al trziste kopiranih lijecnickih ispricnica/ispricnica iz usluge/ jos uvijek postoji, naravno, sofisticiranije nego u moje doba
od ove godine neki traze potpis na ispricnici, a neki uz to, osobnu primopredaju roditelja, pogotovo ak se radi o duzem izostanku.
sto bi meni iamlo logike, zapravo, za duzi izostanak bi roditelj i trebao doci u skolu, razmotriti opcije nadoknadjivanja gradiva i sl, al traziti potpis/donosenje za par dana,
malo pretjerano

inace, po meni daleko vecu tezinu ima ispricnica roditelja, pa makar i pokrivanjem razmazenog derista kojeg boli nozni palac u ponedjeljak nakon tulumarenja za vikend, nego lijecnicka ispricnica, "doktora", koji najcesce niti nije nadlezan.
svakak mislim da je vazno da je roditelj informiran da dijete ne dolazi u skolu i da dijete nadoknadi gradivo. a hoce li to pratiti dodatna birokracija, meni se cini manje bitno, odnosno moze postat itekak kontraproduktivno...
igrice moci cesto proizvedu potrebu da se ta moc smanji/zaobice/ponisti/smulja.....
__________________
Ako postoji nešto što želimo promijeniti kod djeteta, trebamo vidjeti nije li to nešto što bismo prvo trebali promijeniti u nama samima
Monstera is offline  
Odgovori s citatom