Tema: Chat Chat; phase III
Pogledaj jedan post
Old 13.10.2017., 21:58   #2126
Quote:
Tiki kaže: Pogledaj post
Naravno da netko s faksom neće radit za siću. Naravno mora se negdje počet i ne možeš očekivati odmah bajnu lovu, ali nije baš u redu ni da si plaćen kao radnik u Konzumu a zadnjih 5 godina si proveo na faksu.
Jebiga, zivimo u sjebanoj drzavi i oni koji biraju uglavnom zavrse suhih djepova.
Oni koji zbilja zele ici trbuhom za kruhom, ti ce bez problema zapocet i od slabijih poslova.

Quote:
Tiki kaže: Pogledaj post
Svatko bi svojim radom trebao biti u mogućnosti platit si neki stan, režije, hranu, robu i sve osnovno + priuštiti si neki normalan hobi i osnovne stvari, prijevoz, mobitel, računalo. Ne voziti najnoviji auto i imat svake godine najnoviji ajfon na pretplatu od 600kn, ali za neki normalan život.
To je vise manje sve izvedivo i bez fakultetskog zaposljavanja.

Quote:
juretherebel kaže: Pogledaj post
mladi često očekuju odmah plaću od 5000+KN, a imaju faks za kojime ne postoji adekvatna potražnja.
Ne znam zašto bi više zarađivao neki kvazi-ekonomist kojeg nitko ne treba od mehaničara koji je svoj zanat naučio u radioni ili fizikanera koji svoje zaradi znojem.
Tocno to. Svi mladi bi od starta place za gladit brade, a neki cak i sluzbene aute da im firme pokriju uz dobre place.

Jos pogotovo ovih ekonomista. Njih ima doslovno kao korova i blata, na svakom cosku. Ljudi studiraju ono kaj im se svidja i meni je to skroz jasno, ali nemres krivit sustav ako nema potraznje za istime kasnije.
Cini mi se da je zadnje vrijeme bila aktualna potraznja za doktorima, pa bi ekipa koja je studirala medicinu trebala bit od neke srece pri zaposljavanju.

Quote:
juretherebel kaže: Pogledaj post
Znam drugi dio ljudi koji navodno traže posao, godinama ga ne nađu, no to su ljudi koje ja osobno ne bih nikada zaposlio, taman za minimalac.
Nebi ih zaposlio iz koeg razloga? Ako su to oni kaj: drkaju stalno po mobitelima za radnog vremena, i/ili kasne na posao, i/ili zabusavaju i rade greske na poslu, i/ili rade preko volje/kilavo, to mi onda skroz jasno.
*Hades* is offline  
Odgovori s citatom