Pogledaj jedan post
Old 27.01.2008., 18:02   #48
ugovor o uzdržavanju glasi ovako:
-zaključen između xx s jedne strane kao primaoca uzdržavanja, zatim xx s druge strane kao davaoca uzdržavanja
1.
xx kao primaoci uzdržavanja ostavljaju u nasljedstvo i posijed xx i kao davaocu uzdržavanja svoje cijele nekretnine upisane u z.k.ul.brojxx
(sada su navedene nekretnine) zajedno sa obiteljskom kućom, gospodarskim zgradama,... ,koje če se nači u času smrti primaoca uzdržavanja,a xx obavezuje se doživotno uzdržavat xx.
Predaja navedenih nekretnina u vlasništvo davaoca uzdržavanja odgođeno do smrti primaoca uzdržavanja.
2.
Primaoc i davaoc uzdržavanja živjet će u zajedničkom domačinstvu, te se davalac obavezuje da će primaoca uzdržavanja osigurati u kući u kojoj žive jednu namještenu i zračnu sobu s potrebnim zagrijavanjem,potpunom prehranom,spremanje sobe.....
3.
primalac uzdržavanja odnosno primaocu ovlaščuju davaocu uzdržavanja da na temelju ovog ugovora ishode u zemljišnjim knjigama zabilježbu prava davaoca uzdržavanja iz ovog ugovora na nekretninama iz točke 1 ovog ugovora.
uknjižbu vlasništva na tim nekretninama davalac uzdržavanja može ishoditi nakon smrti primaoca uzdržavanja.


e sada par pitanja. Danas sam slučajno saznao da je moj otac ugovorio prodaju preko agencije za prodaju nekretnina,zanima me na koji način je to moguće?
gbrezjan is offline  
Odgovori s citatom