Pogledaj jedan post
Old 16.04.2008., 09:28   #36
Quote:
Twin kaže: Pogledaj post
Kinki, draga, oprosti, nisam te htjela ljutiti, ali čitaj malo bolje! Nemam ništa protiv, samo ne bih htjela da gajite lažne nade...
E sad, ako se radi o neplodnosti bez poznatog uzroka, zove se idiopatska neplodnost, to ne znači da medicinski problem ne postoji, samo ga oni nisu uspjeli otkriti (nije medicina svemoguća, ipak!) ili je tu "na snazi" taj tzv. psihogeni faktor kad od silne želje kočite sami sebe jer ste preopterećeni time da BAŠ MORATE ZATRUDNITI! Znam jer kod mene nije bilo u redu, ali sam ipak prepustila sve stručnjacima i nisam razbijala glavu stvarima koje niti ne razumijem jer nisam te struke, jasno.
Čajevi i ostala slična sredstva su SUPER jer ne škode organizmu, ali nemaju EFEKT LIJEČENJA, tek su pripomoć vašem organizmu da sam pokuša "popraviti" neke stvari. I, za to kažem , pokušajte, a ako s tim ne ide, vrijeme je da se povjeruje medicini!
Nadam se da sam bila jasnija jer ne postam ovdje kako bih ikoga vrijeđala, već mi je cilj savjetom pomoći onima koji prolaze isto kroz što sam i ja prolazila.
Kako znaš da nemaju efekt liječenja kad nisi probala i kad kažeš da nisi te i te struke... ne kužim... ali znam da ti je s time napunila glavu ista ona liječnička struka koja toliko opovrgava prirodne metode liječenja jer je u neraskidivoj sprezi sa farmaceutskom industrijom koja vlada svijetom zdravlja ali nema odgovore na mnoga pitanja i bolesti pa ja kažem farmaceutika je isto placebo za koji određeni lobiji plaćaju masne svote da dobije i svoje tzv. empirijske dokaze..
Da netko odluči dati takve bijesne pare za empirijsku podlogu npr. homeopatije i sl. vjeruj mi da će takvi kao ti početi slijepo vjerovati da je to jedini put do izliječenja...
Zašto medicina ne može objasniti izliječenja od raka kod ljudi koji su pribjegli prirodnim metodama poput refleksologije, homeopatije, makrobiotike...
Zdravlje je subjektivna komponenta na koju utječe naša psiha i naučeni modeli ponašanja, pa tako nekome pomogne antibiotik a nekome trava...
Nemoj biti ograničena i misliti da je medicina svemoćna, mnoge žene ni putem IVF-a nisu zatrudnile, ti si samo dokaz da je tebi medicina i vjera u nju bila placebo...
A na kraju, mislim da uvijek čovjek treba jednako pokušati i prirodnim i medicinskim putem i prihvatiti ono što njemu daje osjećaj sigurnosti i puta ka izlječenju..
Svoje najteže bolesti sam izliječila homeopatijom i bachovim pripravcima i nitko me ne može uvjeriti u placebo, jer kad se od nečega liječiš gotovo godinu dana i onda u roku od tjedan dana od primjene bacha recimo potpuno ozdraviš, a to ti nije omogućio ni jedan medicinski pripravak.. e onda vjeruješ.. a inače sam tip koji se ne da zavaravati baš tako lako
__________________
Sve je dobro :)
Volim te malena
MalaLola is offline  
Odgovori s citatom