Pogledaj jedan post
Old 27.09.2004., 10:19   #69
Quote:
Friedhelm kaže:
Baš sam vas se, ekipo sjetio u subotu...
Scenografija kao u pjesmi "Jučer, negdje oko deset sati uvečer, ulicom koju loš glas prati... " Fridhelm, bolja polovica, i par nekakvih potpetica koje ubrzano škljocaju iza nas...
I sad si mislim - ako tip ženi mazne torbicu i otrči dalje, a ja krenem za njim, pa mu bacim kišobran među noge, on se spotakne, padne na rinzol i razbije nos i rebro, ali utekne.
Imao bi potpuno pravo napadaču oduzeti torbicu - ali mu ne bi imao pravo nanositi tjelesne povrede - osim ako te on ne bi napao. Niti tvojoj ženi niti tebi nije ugrožen tjelesni integritet time što je napadač uzeo torbicu.

Da je došao ispred vas i izvadio nož - onda bi imao potpuno pravo slomiti mu nekoliko rebara.

Pričao mi je prijatelj o jednom starom slučaju - radili su u drugoj smjeni, radionica je bila malo izvan grada i postojala je jedna prečica kroz šumu gdje se brže dolazilo do naselja - dvojica su "ubrali" jednu njegovu kolegicu kako iza 22 ide redovno tim putem kući i namjeravali je napasti (mislim da je bio pokušaj silovanja). Obojica su završila u bolnici s višestrukim prijelomima. Naravno - nužna obrana. A zgodna cura koja je tu šetala bila je prvak Jugoslavije u nekoj od istočnjačkih borilačkih vještina, teška kategorija za žene.
Vojky is offline  
Odgovori s citatom