Pogledaj jedan post
Old 19.10.2009., 12:35   #9
Bok,
i ja imam jos pitanja o nasljednickoj izjavi. Nije mi sada 100% jasno sta trebam da radim.
Doslo je u Zagrebu rijesenje o nasljedjivanju za mene. Posto ja zivim u njemackoj ja nemogu to podici kod javnog biljeznika. Gospodja mi je rekla da je naj jednostavnije onda napraviti nasljednicku izjavu. Poslala mi je izjavu koju trebam ispuniti.

Moj hrvatski nije najbolji pa mi trebate kratko pomoci:
Pise:
"Ja Mr.X ovime izjavljujem da (prihvacam, prihvacam i ustupam, odricem) nasljednog dijela koji mi pripada."
Sta da tu napisem?? Nije mi jasno gdje je razlika izmedju prihvacam / prihvacam i ustupam. Jeli prihvacam i ustupam znaci, da cu ja osobno doci?? Sta da tu stavim? Samo prihvacam?? Ja u glavnom hocu sve prihvatiti.

onda druga stvar, pise:
"Izjavljujem da se (odricem / ne odricem) prava na prigovor na rijesenje".
Sta tu trebam metnuti? Nekako ne razumijem.

Dole dalje pise da mogu nekoga opunomociti da u moje ime preuzme rijesenje.
To bi ja onda htio tako napraviti. Ja osobno necu moci podici. Samo mi sad nije jasno sta da gore kod te dvije stvari napisem.

Ja sam onda sve tako svatio:
1.) Dobio sam nasljednicku izjavu koju cu ja ispuniti.
2.) U nju cu navesti nekoga koga znam i koga opunomocujem da za mene pristupa i nju primi u moje ime.
3.) Sa tom izjavom ja idem u veleposlanstvo u njemackoj da dadnem ovjeriti.
4.) Tu izjavu ja onda posaljem prijatelju koga sam ovjerio, i sa njom ce on onda moci dici kod javnog biljeznika rijesenje. Ili trebam izjavu nazad poslati javnom biljezniku???

Puno hvala za odgovore.
HansGruber is offline  
Odgovori s citatom