Pogledaj jedan post
Old 17.12.2010., 03:42   #5
Radi preventive upale desni stomatolozi predlažu pranje zuba i korišćenje zubnog konca posle svakog obroka. Kao veterinar sretao sam stotine hiljada životinja, uključujući i miševe, pacove, zeke, kuce, ovce, svinje, konje, lavove, tigrove i medvede. Oni nemaju problema s bolestima desni, mada ne koriste ni svileni konac za zube! Istina, njihov dah ne podseća na miris cveća, ali imaju zdrave desni. Razlog što životinje nemaju problema s desnima, jeste: nemaju nedostatak kalcijuma.
Idemo dalje, da uzmemo problem upale zglobova. Već smo spominjali pileću hrskavicu i želatin. 85% upale zglobova potiče od razređenja vrhova kostiju. Postoji obična upala zglobova (artrítis), osteoartrítis, lumbágó, reuma, i sve je posledica razređenja kostiju.
Dalje, visok krvni pritisak. Prvo, što će lekar predložiti je: smanjiiti upotrebu soli u ishrani.
To svi znaju, jer nam to odavno tuve u glavu.Ali, setimo se krava! Prvo što će farmer staviti u stočnu hranu, je komad soli. Nijedan farmer neće biti konkurentan ako ne daje so stoci. Jednostavno će umreti od visine veterinarskih računa. A nama predlažu da ne jedemo so! Ne da nije poželjan, već da je štetan! Dovoljna je količina koja se nalazi u hlebu i salati. Ne verujte im. Zamislite da lekar, koji govori „ne jedite so, ne jedite puter“, živi 58 godina, a oni koji koriste i so i puter, žive 120 godina. Birajte po svojoj volji!

Formirao sam eksperimentalnu grupu od 5000 osoba, koji su imali visok krvni pritisak, i davao sam im duplu dozu kalcijuma. Nakon nekoliko nedelja, prekinuo sam eksperiment jer se kod 65% pacijenata krvni pritisak normalizovao. Kada su se ovi pacijenti pojavili kod svog lekara, oni su ih zapitali:“kako vam je dobar pritisak, šta ste uzimali!?“ Odgovor pacijenata je glasio“učestvovao sam u eksperimentu, dobijao sam duplu dozu kalcijuma.“

Sledeći problem je grč mišića. Probudite se ujutro i ne možete pomeriti nogu – svi smo već to osetili. Obično je to znak nedostatka kalcijuma.

Postmenstrualni sindrom, to je duševno-fizičko stanje. NA Univerzitetu San Diego predlažu duplu dnevnu dozu kalcijuma i 85% i duševnih i psihičkih i fizičkih simptoma je nestao.

Poslednji problem je bol u krstima. 85% Amerikanaca pati od tih tegoba, bez obzira da li sede pred kompjuterom ili tovare kamione, voze autobuse..TO je jedna Američka tragedija. Zapravo je bol u krstima znak razređenje kostiju kičmenih pršljenova, bez obzira na to da li ima problema sa hrskavim međupršljenskim diskovima ili ne.Diskovi nemaju u čega da se kače, pršljenovi se istanje, naročito ako je prisutan i nedostatak bakra.

Da kažemo nešto i o dijabetesu. Ovaj problem svi poznaju, u SAD ovo je 3. po redu najsmrtonosnija bolest. Ide sa takvim komplikacijama i nuzpojavama kao što je slepilo, bubrežna insuficijencija, problemi sa srcem i krvnim sudovima. Ako imate šećernu bolest živećete kraće no što biste živeli bez nje.
1957. su veterinari saznali da se šećerna bolest može preduprediti i lečiti određenim mineralima. Ovo je i zvanično objavljeno u zvaničnim nacionalnim stručnim medicinskim časopisima: „šećerna bolest je izlečiv i može se preduprediti sa hromom i vanadijumom.“

Vanadijum već i sam može da zameni inzulin kod odraslih dijabetičara, izjavili su to na Medicinskom Institutu British Columbia Univerziteta u Vancouveru. Naravno, ne mogu odmah prekinuti doziranje inzulina. Mnogima je potrebno 4-6 meseci postepenog procesa odvajanja, dok se paralelno uzima određena količina hroma i vanadijuma. Svojim očima sam video kako to dobro funkcioniše kod stotine pacijenata.

Dobro bi bilo da uspem da vas uverim da je jako važno dodatno uzmati minerale, ne treba očekivati da će oni ući u vaš organizam ishranom. Naročito ne iz onih namirnica koji su upakovani u kutije, kese, tegle..

Tri vrste minerala ima na koje treba da obratimo posebnu pažnju.

Prvi su: minerali tipa metala: Ove prvenstveno dobijaju iz oblika kamena. Resorpcija je njihova 8-12%. Kada stignemo do 25-40 godina života, to se svodi na 3-5%.
Jako je loše, ako jedemo nešto poput kalciumlaktata, što je običan metal-mineral. Pretpostavimo da se nalazi u tabletama od 1000mg. Oni koji uzimaju dnevno 2 tablete, kažu: „Doktore, ja uzimam jako mnogo kalcijuma. U radiju sam slušao emisiju o upali zglobova, i uzimao sam dnevno 2000 mg kalcijuma, ali to mi nije pomoglo, naprotiv, lošije se osećam.
Pitao sam: „Tačno kakav preparat kalcijuma ste uzimali?“ Odgovor je glasio:“ Kalciumlaktat.”
PA, tu je greška, jer u toj količini je samo 250 mg metal-mineral, ostalih 750 mg je laktoza, mlečni šećer. Ako uzmemo u obzir da od toga možemo iskoristiti samo 10%,to je od 250 mg samo 25 mg. Ako uzmemo 2 tablete, to nije 2000 mg kalcijuma, samo 50 mg. PA od takve tablete, da bi zadovoljili dnevnu potrebu za kalcijumom, potrebno je uneti 90 komada.

I ne zaboravimo na ostale minerale, njih 59.

U 60-tim godinama su u poljoprivredi počeli primenjivati tzv. „Cal added” (s dodatkom kalcijuma) minerale.
Ovi su takvi metal-minerali kojima je atom metala obavijen aminokiselinom, proteinima i enzimima. Ova forma povećava iskoristljivost na 40%. Baš zbog toga je to prihvatila industrija hrane.

Treća grupa su koloidni minerali.
Oni raspolažu sa najvećim absorpcionim mogućnostima. A nas to i najviše zanima.
Koloidni minerali se absorbiraju do 98%, što je 2,5 puta više od „Cal added”, i 10 puta više od metal-minerala. Koloidni minerali postoje samo u tečnom obliku, u veoma malim česticama, koje su za 7000 puta manji od crvenih krvnih zrnaca.
Svaka čestica nosi negativno punjenje, a zid tankog creva pozitivno, stvara se elektromagnetno polje, što privlači metalne čestice zidu creva. TO čini da je iskoristljivost, absorbcija 98%-na.

Biljke imaju jako interesantnu ulogu u stvaranju koloidnih minerala. U svojim tkivima pretvaraju metal-minerale u koloidne minerale. Kada unosimo biljke, minerali se nakupe u našem organizmu i mi to možemo iskoristiti.
Ali, pošto u tlu više nemamo metal-minerale, plodovi ne sadrže dovoljno minerala.
Svi, koji su živeli 120-140 godina imaju jednu zajedničku karakteristiku. Svi su živeli u selima visokih planima, iznad 2500-4000 m nadmorske visine. Gde godišnje pada manje od 5 cm padavina, ako uopšte ima. Obično su veoma suve regije. Odakle crpe pijaću vodu? Iz snega.
Voda, koja curi ispod večnog snežnog pokrivača, nije toliko providna i čista. U čaši je to žuto-bela ili plavo-bela tečnost. Sadrži 60-72 minerala.
Kod jezera Titicaca ili na Tibetu ovakvu vodu nazivaju lednim mlečom, i ne samo što piju, već polivaju sa tim svoja polja iz godine u godinu, iz generacije u generaciju već 2,5-5 hiljada godina. Kod njih nema šećerne bolesti, srčane insuficijencije, visok krvni pritisak, upala zglobova, razređenje kostiju, rak, ni zatvori, porezi, lekari, i žive 120-140 godina bez bolesti. Da li mislite da su potrebni koloidni minerali?
I svaki dan, kada niste uzeli svoje minerale, skratili ste svoj život za par sati ili dana.
Razmislite o tome i budite zdravi!


i ps,ovo bi trebalo u sticky definitivno!
huggy_bear is offline  
Odgovori s citatom