Pogledaj jedan post
Old 10.09.2007., 12:27   #24
Quote:
marina3 kaže: Pogledaj post
mirovanje će ginekolog reć svakom ja sad ulazimu 3mj.i ginićka kaže miruj nemoj tempom kao i do sad šta i ne radim,sve je ok normalno se osjećam osim bolu u želucu jer nemam nikakvih mučnina,možda me povremeno u doljnjem djelu trbuha stegne ,ali kaže to se mišići šire tako da za sad nije nikakvo mirovanje iz razloga neke komplikakcije već iz razloga šta bi svatko trebao tako.ali mi nije jsasno kako su žene prije sve radile i normalno rađale,misllim da se mi previše sad stavljamo podstakleno zvono pa nam tako i je sve osjetljive ,možda i nismo takve bile ,ali takvim nas naprave ...(pričam sad za osobe koje nemaju velikih komplikacija u trudnoći)
Najvažnije je da se uzme u obzir da smo svi individualni i različiti. Nije nužno da će mirovanje svakome gin preporučiti, no oni nose jednu daleko veću odgovornost danas nego što su to nosili kad su žene 'ranije' sve radile kao i prije trudnoće. S druge strane ne mogu niti znati niti tvrditi da će se trudnoća uredno odvijati- jer nisu vidoviti.
Mislim da se ne trebamo u 21. stoljeću uspoređivati s tim ženama koje su 'ranije' sve radile i sve im je bilo u redu. Žene su isto tako imale ranije i veći broj trudnoća u odnosu na broj živorođene djece i mislim da su s reprodukcijom počinjale daleko ranije no što to počinju danas.
S druge strane opseg znanja se povećava pa, ako ga već imamo ( ili ga imaju naši doktori) mislim da bi bilo bez veze ga ne koristiti.
Druga je stvar da li će se netko pridržavati preporuka i kako će ih se pridržavati.
Možda se i stavljamo pod stakleno zvono, no ne znam u kojem to smislu kažeš jer sigurno si prije trudnoće bila u punoj formi i ne znam kako nas to može činiti osjetljivijima. Stvar je samo u spoznaji da jesmo ranjivi i osjetljivi i u tome da doktori rade na prevenciji manjih i većih komplikacija. Osim toga, mislim da se i sustav vrijednosti u odnosu na 'ranije' promijenio pa se čini sve da trudnica rodi zdravo dijete i ako je ikako moguće u očekivanom terminu kad je beba dovoljno zrela te da trudnoća prođe sa što manje komplikacija.
Tema ovog topic-a je 'strogo mirovanje' što znači ležanje i ne preporučuje se trudnicama koje nisu imale niti imaju ikakvih problema.
__________________
Princeza 6.11.2007. Princ 19.09.2011.
Cattleya is offline  
Odgovori s citatom