Pogledaj jedan post
Old 19.07.2005., 20:31   #88
kod mene je upalio penelopin pristup, a moram naglasit da je kod mog sineka to dalo i bolje rezultate. dok sam plesala kako je on svirao nisam bila normalna, a kod nenormalne mame ni djete nije sretno. onda sam kad je imao nekih 5 i po mjeseci preživila nekih 20 min deračine prije jednog popodnevnog spavanja, pa još jedno 5 minuta prije večernjeg spavanja i od tada nam je oboma život postao lakši. nakon tog "incidenta" njegova dnevna rutina je bila poprilično striktna i za spavanje i za hranjenje i za kupanje i igranje. mislim da mu je to ulilo sigurnost jer je od iznimno nervoznog djeteta u prvih pet mjeseci postao nakon toga mirniji, sigurniji. kako smo tada rješili spavanje tako je to i ostalo. uspavljivanje je trajalo 10-ak minuta i to da se pomazimo, pročitamo priču, da mu malo zapjevam, poljubac i to je to, pozdrav do ujutro. ponekad bi pokušavao malo gnjaviti i protestirati ali kad bi vidio da nemam namjeru popustiti odustajao bi i vraćao se na stari ritam.

iz ovoga što sam do sad pročitala iz prijašnjih postova čini mi se da je najvažnije da su roditelji sigurni da rade pravu stvar i da beba ne osjeti da su roditelji nesigurni. oni to nekako namirišu i dok god su roditelji nesigurni i djeca su nesigurna.
__________________
sila nečista
mare kapulica is offline  
Odgovori s citatom