Pogledaj jedan post
Old 18.03.2012., 20:45   #17
terapija koju bolesnik uzima? ajmo redom dragi doktore, shvatit cete iz terapije sve.

jutro:

1. martefarin ( zavisno od pv-a)
2. lyrica 150 mg
3. ampril 2,5 mg
4. alopurinol 2 tbl
5. tricor 150 mg
6. preductal mr
7. concor cor 2,5 mg
8. fursemid 80 mg ( 2 tbl)
9. aldactone

podnevna doza nam je skromna - cordiopirin 100 mg

vecer; lyrica, physiotens, preductal mr, crestor. ketonal po potrebi, nekad 2 kapsule, nekad vise, zavisno od bolova.



izmedju toga slijedi fiksanje novorapidom, zavisno od vrijednosti secera, nocna doza lantusa.

za laku noc lutamo jer je prisutna tvrdokorna, kronicna insomnija, bili smo u centru za analizu sna, pokusavali spavati sa maskom, koristili sve zive lijekove za spavanje. zadnja preporuka je dormicum 15 mg, koji se bojim davati jer ima noci kada dolazi do teskog krvarenja iz nosne supljine koji redovito zavrsava sedmodnevnom tamponadom. preporuka obiteljske lijecnice nakon razgovora sa kolegama sa rebra-lorislan, 2 tbl koji uopce ne djeluje. covjek jednostavno ne spava.

pored ove terapije i sirokog spektra bolestina, crveni vjetar i povratak perianalnih abscesa je zadnja divota koja mi je potrebna. o pacijentu brinem ja pa se pocinjem psihicki pripremati na cinjenicu da ce biti sve teze i teze.

-edemi su prisutni. noge su u povisenom polozaju, nosimo medicinske carape jer se obicne usijecaju u kozu i stvaraju probleme.

- koza izmedju prstiju je suha ( brinem oko kompletne higijene pacijenta i strogo vodim racuna o stopalima. educirana na vuku vrhovcu). stopala mazemo kremom svaku vecer, redovito posjecujemo pedikera koji ga uvijek uredno poreze

- bojim se enormnih doza antibiotika jer je pacijent osoba sa nikakvim imunitetom a obzirom na ceste upalne procese antibiotik jednostavno mora uzimati. sklon uroinfektima.

hvala vam na pojasnjenju i strpljenju. dakle, ako sam vas dobro shvatila, ukoliko dodje do recidiva, hospitalizacija je jedini izbor. blago meni.( nije napad samosazaljenja vec gola cinjenica).
__________________
Dođe tako vrijeme kad pametan zašuti, budala progovori, a fukara se obogati. - I. Andrić
teta-elza is offline  
Odgovori s citatom