Pogledaj jedan post
Old 01.10.2015., 00:07   #1
Minimalni tehnički uvjeti za webshop

Planiram otvoriti tvrtku (d.o.o.) koja bi se bavila prodajom raznih dekoracija putem interneta. Proizvode bi uvozila i prodavala na webshopu, pa mislim da to spada u kategoriju Trgovina na malo preko pošte ili interneta. Sada me zanima što mi je potrebno da bi moja tvrtka udovoljila minimalne tehničke uvjete.

Pročitala sam sve moguće i puno toga mi je nejasno. Naime, u pravilniku o minimalnim tehničkim uvjetima pod člankom 39 piše da „trgovac mora osigurati odgovarajuće skladištenje robe koju prodaje odnosno nudi izvan prodavaonice i robom rukovati na način kojim se osigurava očuvanje njezine kakvoće“. Nigdje se ne spominje koje je odgovarajuće skladištenje, o kojoj se površini radi, gdje se mora nalaziti itd.

Moji proizvodi su mali, to sve stane u dvi kartonske kutije i imala sam u planu držati ih na polici u radnoj sobi. Sjedište tvrtke će mi biti u stanu u kojem živim (u vlasništvu moje bake). Jeli meni zbilja potrebno unajmiti skladište za te dvi kutije? Ili mogu skladištit robu u podrumskoj prostoriji ili špajzi?

Zbilja mi je ovo glupo, jer se ne radi o prodaji u prodajnom objektu u koje ulaze kupci. Meni je samo potrebna prostorija (ili zapravo polica duljine jedan metar) gdje bi roba bila dok se ne proda i dostavi kupcima. Ne radi se o prodajnom skladištu, jer prodaja je preko Interneta.

Ima li netko iskustva s otvaranjem webshopa i kako ste riješili MTU? Kakvo mora biti skladište da bi udovoljilo uvjete? Jer kada se ima webshop važno je imati proizvode na dohvat ruke, a ne da svaki put kada dobijem narudžbu moram sjesti u auto i voziti se do skladišta na drugi kraj grada.

Svi savjeti su dobro došli.
spaladina is offline  
Odgovori s citatom