Pogledaj jedan post
Old 30.07.2017., 21:55   #24
Quote:
implosive kaže: Pogledaj post
Izgleda da ne znaš što znači koncept.
Slažem se da se značenje riječi koncept u smislu prosvjetljenja može tako interpretirati, no to vrijedi samo za one koji nisu doživjeli prosvjetljenje i samo spekuliraju o tome.

Oni koji su se prosvijetlili, za njih ne postoji nikakav koncept, oni samo koriste određene riječi kako bi pokušali opisati neopisivo, a drugi to zovu koncept.

Quote:
implosive kaže: Pogledaj post
Tvoja zamisao o tome što je "istinska sloboda" je koncept.
"Nadilaženje koncepta" ništa ne znači ukoliko ne objasniš što to predstavlja. Čim ideš objašnjavat što to predstavlja, stvaraš koncept odnosno zamisao o tome što predstavlja.
To se niti ne može objasniti, već se samo može doživjeti.
Jedini je način da se provodi duhovna praksa i sam dođe do toga iskustva.

…isto tako nema smisla raspravljati ovdje tko je u kojem stanju svijesti jer kakvog smisla ikoristi ima govoriti o tome...

Quote:
implosive kaže: Pogledaj post
Identifikacija je moguća putem djelovanja objekta promatranja. Ako ne postoji djelovanje, ne postoje ni značajke koje ga razlikuju od nečega drugog.
Kako bi mogao percipirati nešto što nema formu, boju, frekvenciju, temperaturu....nema ničega!?
Ti si ovdje identificirao Sebstvo pa samim time potvrđuješ da se ono po svom svojim osobinama razlikuje od nečeg drugog. Dakle postoji percepcija njegovog djelovanja. U tom slučaju ideja o razdvajanju od aktivnosti pada u vodu.
Ne pada u vodu jer postoje različita 'viša' stanja svijesti.
Najprije se doživljava odvojenost (turyatit chetna), a zatim Jedinstvo (Brahmi chetna).
Proučavaj Šankaru, on je to opisao.

Quote:
implosive kaže: Pogledaj post
Znam da mudraci svašta pričaju. To ne znači da su uvijek u pravu.
Slažem se da svašta pričaju. Npr. Krišnamurti sa svojim 'budite ono što jeste'. Iako je bio prosvjetljen nije shvatio da ono što vrijedi za njega, ne vrijedi za druge. To je, zapravo,malo čudno. On bi, npr., sjeo pred ljude i rekao: „Zatvorimo oči i uđimo u to stanje.“, tako nekako otprilike. On bi ušao u samadhi prirodno, dok bi ovi ostali i misli bi im vrludale i ne bi znali što sa sobom…hahaha…

Quote:
implosive kaže: Pogledaj post
Dobro onda. Pojasni mi kako to u praksi funkcionira. Kako čovjek u svojoj svakodnevnici djeluje iz stanja nedjelovanja?
To se odnosi na prosvjetljenog čovjeka.
Yoga je stanje koje objedinjuje dvije vrijednosti: tišinu i dinamizam.
Onaj tko djeluje, tko je dinamičan, a iznutra je utemeljen u toj tišini je yogi.
Npr. da bi netko ovako svirao violinu, mora biti duboko utemeljen u tom miru. Ona je možda prosvijetljena,a da čak nitine zna. Njoj to može biti prirodno stanje, što zapravo i jest:
https://www.youtube.com/watch?v=upkP46nvqVI
https://www.youtube.com/watch?v=UFfi0gxL6_Y


Quote:
implosive kaže: Pogledaj post
Rekao si da djeluješ spontano u skladu sa zakonima prirode.
Kako se razvija stanje odvojenosti, tako se razvija i viveka što rezultira na kraju spontanim ispravnim djelovanjem.
Donošenje ispravnih odluka je jako bitno jer, da bi se netko prosvijetlio, potrebno je da ide putem ispravnosti. Može se reći da su odluke onošto nekoga prosvjetljuje.
Ti bi, npr.trebao u raspravi prestati upotrebljavati 'argumentum ad hominem' i nazivati nekoga šizofreničarem i raditi na svom karakteru. Umjesto toga, ubuduće, samo koristi argumente.


Quote:
implosive kaže: Pogledaj post
Bože …To mi liči na šizofreniju. Bez uvrede.
Ova moja izjava je potpuno benigna i začuđen sam ovim komentarom.
Inače, u sanskrtu se kaže da izgovorena riječ ima potpuno odgovarajuće značenje u odnosu na pojam koji predstavlja.
Tako sanskrtska riječ 'ananda'puno bolje opisuje blaženstvo od naše riječi.

Quote:
implosive kaže: Pogledaj post
Kako tu možemo razlikovati pravo blaženstvo od lažnog?
Stvarnost ili halucinacija?
Što je to pravo, a što krivo blaženstvo? Odakle ti to. Molim te da mi odgovoriš obavezno na ovo jer me zanima odakle je to došlo. Zanima me da li netko to stvarno tako tumači ili to ti sam/a pitaš (više mi ličiš na žensko)?

Inače, nema smisla raspravljati o nečemu ako netko nema nikakvih iskustava.
Ako netko provodi duhovnu praksu, to ima smisla jer mu može poslužiti kao inspiracija, inače ne.
Bagi9 is offline  
Odgovori s citatom