Pogledaj jedan post
Old 16.09.2008., 00:44   #52
Quote:
anasib kaže: Pogledaj post
ali ako ti dižeš kredit za njega, onda to nema apsolutno nikakve veze sa nekretninom i njenom procjenom, već sa njegovom kreditnom sposobnošću. gle, sam znaš da li to možeš napraviti za čovjeka ili ne, ali ja bi se na tvom mjestu još dodatno zaštitila sa nekakvim ugovorim, mjenicom, osobnom zadužnicom
nekretninu koja se kupuje bi svakako u cijelosti pisala na sebe, jer što ako on za godinu dana kaže da ne želi preuzeti kredit?
Mudro zboris anasib.
Fora je da su mu obecavali svasta u banci (PBZ), napravili procjenu kuce, nakon izvrsene procjene rekli da je to to, i onda najednom odbijenica... Nakon toga su mu rekli da jedino preostaje da ima jos jednog nositelja kredita (suduznik kako si rekla), pa pretpostavljam da je i dalje hipoteka u igri kao instrument osiguranja za banku, a ja kao dodatni njegov kredibilitet. Samo mi je cudno da jamstvo nije dovoljno, a uz to, da ce se meni skidati pola ukupne rate (njemu drugu polovicu), a nisam cuo nikada da se na taj nacin koristi suduznistvo!? Covjek zaradjuje lijepe novce, nece mu biti problem placati cijelu ratu, samo sto je prijavljen na manju neto placu, i tu ja uskacem. Prijateljstvo koliko god jako i dugo bilo, nije nikakvo osiguranje kada su ovakve stvari u pitanju, slazem se sa tobom, a i nije samo problem da li ce on moci (mozda i hoce) preuzeti cijeli kredit za godinu dana, vec da bi treca osoba (a koja je trenutno na porodiljnoj naknadi) trebala uskociti umjesto mene. Kako da se zastitim nemam pojma! Poslao sam ovaj topic i na Legalis, pa jos nema niti jednog odgovora... Ali ipak, hvala na savjetima.
djprco is offline  
Odgovori s citatom