Pogledaj jedan post
Old 31.08.2016., 08:49   #45
Quote:
nosorog kaže: Pogledaj post
ok. to je nesto sto je ta skola odlucila, i/ili uciteljica samoinicijativno.
ne znaci da je pravilo i da svi ostali moraju to napraviti.
da, to je kod nas na razini škole vec dugi niz godina i u osnovnoj i u srednjoj kod starijih.
al, da baš nije i pravilo kojeg bi se svi trebali pridržavati, pogotovo otkako je stupio prošlu godinu na snagu ovaj novi pravilnik, ne bi baš rekla...jer, ako roditelj ima obavezu tražiti i dobiti odobrenje za izostanak, kako ceš tu obavezu ispuniti ako ti ucitelj/profesor ne želi dati broj mobitela ili mail?
osim, naravno ako je unaprijed dogovoreno da svaki izostanak od tri dana ce uciteljica opravdati kad se klinac vrati u školu.
napominjem da po pravilniku za tri dana tražiš dozvolu za izostanak iskljucivo od ucitelja/razrednika unaprijed.

Quote:
ja se slazem da moderna tenologija olaksava i ubrzava zivot, ali isto tako jakooooo rusi granice. i itekako ulazi u privatnost i jede slobodno vrijeme jer ljudi koji nemaju vlastite granice, itekako gaze tudje.
to što je netko kreten koji nema granice ne znaci da itko ima pravo sve tretirati kao kretene pa radi tog jednog imaginarnog, svima drugima uskracivati ono što spada u jednu opcu kulturu.
nicije dijete ne ide u školu zato što bi ga se roditelji riješili određeni dio dana vec zato što je ta škola zakonom propisana kao obaveza.
i kako ucitelji /profesori imaju svoje obaveze i žele privatnost, tako ih imaju i roditelji koji žele isto. pa po cemu je privatnost nastavnika važnija od privatnosti roditelja?
i, kakav to mentalni sklop netko treba imati da si zabrije kako je toliko važna licnost da je iznad svih ostalih?

uostalom, što ikoji roditelj ima sa zakonima, pravilnicima koji uskracuju pravo privatnosti nastavnika?
ja, kao roditelj mogu stati na stranu nastavnika i podržati ga u njegovoj borbi protiv toga al, ne mogu i ne želim voditi njihovu borbu ili prihvacati njihov teret koji žele prebaciti na moja leđa, kako bi oni glumili finocu pred ravnateljem ili ministarstvom.

btw, otkako imamo e-dnevnik, šta se mene osobno tice a, i mojih klinaca, ja osobno niti ne trebam znati tko je ucitelj mom klincu a, kamoli imati njegove kontakt podatke.
al, eto bez obzira na to, od mene se zahtjeva da moram dolaziti na roditeljske, da moram dva puta u polugodištu ici na informacije, da moram tražiti opravdanje za izostanak radi viroze koju mi je klinac pokupio u školi, da moram javljati izostanak, uskoro cu morati i najavljivati povratak u školu..
i, tko je onda tu žrtva? tko narušava ciju privatnost i, tko kome oduzima slobodno vrijeme

i, imam li pravo temeljem ovog reci da su ucitelji i profesori psihici koji zlorabe moju privatnost, kao što obicavaju reci pojedini (ovdje na forumu) "nastavnici" za roditelje?

Zadnje uređivanje tanita : 31.08.2016. at 09:30.
tanita is offline  
Odgovori s citatom