Pogledaj jedan post
Old 31.08.2016., 09:31   #47
Quote:
tanita kaže: Pogledaj post

btw, otkako imamo e-dnevnik, šta se mene osobno tice a, i mojih klinaca, ja osobno niti ne trebam znati tko je ucitelj mom klincu a, kamoli imati njegove kontakt podatke.
al, eto bez obzira na to, od mene se zahtjeva da moram dolaziti na roditeljske, da moram dva puta u polugodištu ici na informacije, da moram tražiti opravdanje za izostanak radi viroze koju mi je klinac pokupio u školi, da moram javljati izostanak, uskoro cu morati i najavljivati povratak u školu..
i, tko je onda tu žrtva? tko narušava ciju privatnost
ajde ne pretjeruj!
tko ne bi volio znati tko je ucitelj njegovom djetetu, i koji put cut i dozivjet covjeka uzivo?

ovo sto skola trazi, je po meni minimum suradnje roditelj-skola, tak da ne kuzim o kakvoj zrtvi pricas?

al je cinjenica da postoje ljudi, kojima kada das broj telefona, da te zovu i da provjere kolko je sati.
i mogu zamisliti roditelje koji mogu imat potrebu provjeriti prek sms-a/mjela/telefona od nastavnika sto je za zadacu ili sto dijete treba donjeti u petak u skolu. i koji se mogu ljutit jer mu se ucitelj nije javio za vrijeme nastave ili kojima bude najnormalnije zvat ucitelja u 17:15, jer oni za vrijeme posla ne smiju telefonirat, pa im je to jedina prilika....jbg, ima svakakvih ljudi.
i tu su pravila vazna.
i mogu razumjeti da je nekom ucitelju skroz okej da se cuje sa roditeljem bilo kada, a mogu i razumjti one koji se zele cuti samo u odredjeno vrijeme.

i nisi mi odgovorila, sto ucitelj ima slati roditelju upute za lektiru

sto se tice zamolbi za izostanak, mislim da to uvijke mora ici pismeno, cisto da bude transparentno i ostavi trag. i ak nema ucitelj e-mail, skroz mi je okej napisati i poslati obicnom postom, ili donjet ujutro u skolu.
__________________
Ako postoji nešto što želimo promijeniti kod djeteta, trebamo vidjeti nije li to nešto što bismo prvo trebali promijeniti u nama samima
Monstera is offline  
Odgovori s citatom