Pogledaj jedan post
Old 23.05.2009., 06:08   #5
Quote:
cukerino77 kaže: Pogledaj post
bas smo neki dan ja i dragi gledali emisiju u kojoj su strucnjakinji citali pismo gledateljica koja se pozalila da je njena dvogodisnjakinja jako cesto tuce kad je nezadovoljna....ova je odgovorila da je to normalno i da ce proci i da se desvav zato jer tako malo dijete ima u startu samo svoju tjelesnost i da jedino njome moze rijesavati svoje stresove a kasnije cemo ga mi uciti kako kanalizirati frustracije kroz prihvatljivo ponasanje....za vecu djecu ne znam, lijepo me strah kako ce biti za koju godinu u skoli....
Ovo je tocno,mala djeca su ko neandertalci, govor im jos nije dovoljno razvijen da bi se mogli izrazavat a i fitilji su im puno kraci nego sto mi mislimo i onda sve izrazavaju fizicki.Jos ako im oduzmes bilo kakvu kontrolu u zivotu a oni nemaju drugi nacin da se izraze, onda su tu problemi.Roditelji svojim primjerom daju do znanja sta je prihvatljivo ponasanje,pa tako ako udari dijete kasnije ce i dijete to radit drugima.
Ovo sa starijima je isto stvar primjera iz obitelji i ne odgoja.Djecu se treba uciti da suosjecaju sa drugima, to ponasanje se uci, nije bogom dano. Ako se roditelji ne potrude oko toga(cesto je to znak slabosti,pogotovo kod muske djece) onda dobijamo male nasilnike. Kasnije je to tesko ispravljati. To se uci dok su mali.
Drago mi je da je ta mama reagirala, cesto to prodje samo tako, ko mali nestasluk.
__________________
sretno dijete sretnih roditelja
Rita is offline  
Odgovori s citatom