Pogledaj jedan post
Old 23.04.2010., 22:26   #76
Evo da se i ja uključim sa svojom pričom!
Slična je priči koja je spomenuta prije o maloj djevojčici koja se sama obranila...
Razrednici u školama mogli bi nešto možda i konkretno poduzeti kada bi imali kompletnu(detalji i imena) informaciju, ali pitanje je da li bi pritisak bio još veći ili bi nestao... U razredu mog sina bilo je reketarenja. Nitko dotičnog nije htio imenovati. Nakon nekog vremena sin mi se požalio da i njega gnjavi i sve mi ispričao:naravno pod uvjetom da ništa ne kažem razrednici...Ok, rekla sam. Neću reći , ali onda to moraš riješiti sam.
Uputila sam ga da se kad mu dotični priđe i traži novac( s napomenom da izbjegava biti nasamo s njim, da bude svjedoka, što liku nije smetalo, toliko se osjećao jak..), postavi odlučno, povisi ton,upotrijebi prigodan riječnik, i da naprosto krene na njega uz galamu da ga ostavi već jednom na miru itd.itd i da riskira i batine, da koliko god ga bude strah nastoji to ne pokazati (bila sam gotovo sigurna da bi se neko našao da ga zaštiti, jer je među manjima u razredu, ako ne najmanji)....Već slijedeći dan je imao priliku to učiniti.Lik ga je ostavio na miru, a što je najinteresantnije drugi suučenici su stali na stranu mog sina ..Do tada se nitko nije htio mješati.
Zaboravila sam reći da ide u srednju školu i da je nažalost bio maltretiran i u osnovnoj školi, što nam je priznao tek tijekom osmog razreda(potkraj). Kada se požalio razrednici , rekla mu je da se stalno nešto žali...Inzistirao je da ne reagiramo, što dan danas ne mogu prežaliti jer posljedica ima, iako je s tim dečkima sad u dobrim odnosima.
Tati koji je otvorio temu , svaka čast. Dijete treba znati da ima netko tko će ga zaštititi i napraviti sve da ga se ostavi na miru.

Zadnje uređivanje uvijeksutra : 23.04.2010. at 22:33.
uvijeksutra is offline  
Odgovori s citatom