Pogledaj jedan post
Old 10.07.2013., 16:12   #52
Quote:
Lord Byron kaže: Pogledaj post
Mislim da većina roditelja ili ima sve te vještine ili im je prekasno da ih stječu izradom djetetovih plakata...
To što se naziva plakatima zapravo nisu plakati, nego hrpa izrezaka, ili u boljem slučaju samostalno napisanih tekstova, nalijepljenih na veliki papir. Mislim da se grafičari i likovnjaci hvataju za glavu kad to vide.

Ako govorimo o tim velikim papirima u nastavi, ne vidim u tome baš mnogo smisla, osim ako ih djeca ne izrađuju na satu, i to po mogućnosti u parovima ili skupinama, i to nakon obrade nekoga gradiva i s prethodnom pripremom (učenjem, traženjem dodatnih izvora - na osnovi preporuke učitelja, traženjem likovno-grafičkih rješenja u dogovoru s učiteljem likovnoga...).

Za one marljivije i sposobnije, to je prilika da nešto dodatno istraže i nauče, za one koje je inače teško motivirati za bilo kakav rad da se aktiviraju, za lijenčine da im se možda u zajedničkom radu ipak nešto znanja prilijepi, za sve da nauče surađivati (za neke i da uvježbavaju vodstvo i koordinaciju)...
Na kraju svi malo odahnu od stereotipnih metoda, zabave se, možda nešto i nauče, a većina uživa nešto zajedno stvarati s vršnjacima.

No to je glupo ocjenjivati. Nadam se da se to sve manje radi.

Što se tiče "plakata" koji se rade kod kuće, slažem se s tobom da je za mnoge roditelje kasno - to je vidljivo po učionicama u nekim školama. Ne znam kako ocijeniti takav uradak, no znam što reći roditelju koji piše djetetove zadaće i znala bih što reći učitelju koji zadaje takve beskorisne zadaće.

Nema valjda toga i u prvom razredu?!
buditedobro is offline  
Odgovori s citatom