Pogledaj jedan post
Old 27.04.2015., 08:35   #90
Quote:
peekaaboo3 kaže: Pogledaj post
Pa u tome je i poanta. Da roditelj pomaže djetetu kada je to potrebno i da dijete shvati da je to njegova obveza. Ali to nejde preko noći kod prvašića. Zato se treba malo više angažirati, a ne zauzeti stav "baš me briga".

Citiram Cattleyu: "Do jučer su se neobavezno igrali, a onda odjednom od njih se očekuje da imaju osjećaj za vrijeme, za obaveze i odgovornost oko ispunjavanja istih te samodisciplinu da riješe u roku zadaću i koncentraciju da zapamte što je za zadaću."

U svemu potpisujem Frupy.
ja osobno nisam nigdje napisala da imam stav bas me briga.
na to sto je netko drukcijee protumacio moje rijeci, ne mogu utjecati.

ja samo imam stav da se zadaca mora napraviti u boravku i da bih voljela da dijete nakon 8-9 sati skole moze uzivati u slobodnom vremenu, aktivnostima i sl. nakon 16:07.
u skladu sa time, nemam potrebu kontrolirati sto i kako je napravljeno u boravku, ocekujem da netko koga sam platila (kroz porez i kroz cijenu boravka) odradi svoj posao.
nemam griznju savjesti da zato sto radim ne mogu sa djetetom raditi zadacu pa to prepustam nekome drugome.

naravno da nisam iskljucila mogucnost da mi dijete dodje samo i prepricava sto je radila taj dan u skoli, sto je nauicila, sto ju veseli. kao i da me pita da joj ja/mm nesto pomognemo, jer uciteljica nije stigla/nije znala, ona se nije usudila pitati.
nisam luda da joj kazem, "stop, to me ne zanima". ali da cu nes posebno ispitivati (odnosno vise od onog sto ju pitam sada za vrtic, necu) ili da imam potrebu vise nego vikendom vidit knjige, nemam.
ali to je nesto sto cu tako i predstaviti djetetu prije nego krene u boravak.
__________________
Ako postoji nešto što želimo promijeniti kod djeteta, trebamo vidjeti nije li to nešto što bismo prvo trebali promijeniti u nama samima
Monstera is offline  
Odgovori s citatom