Pogledaj jedan post
Old 12.02.2016., 10:56   #231
Quote:
samomama2 kaže: Pogledaj post
Jer se o tome malo ili ništa priča ,nit poduzima.
Većina zagovara da nasilje se riješava nasiljem i da se ne treba miješati ako nisi ti na meti.
Onda se svi šokiraju na senzonalističke vijesti- Vlak srama ( ako se sjećate, nekoliko nasilnika je silovala djevojku u vlaku a svi su promatrali i sjedili. Nitko joj se nije usudio pomoći.)

Zasada sam kontaktirala nekoliko profesora i stalno izlaze neka nova saznanja.
Tu su tri djeteta koja su izložena perfidnim maltretiranjem. Od toga je jedna curica koja
se školuje po posebnom programu . Teško se izražava, ima poteškoća u koordinaciji tijela ali dijete normalno funkcionira u svemu ostalom.
Na drugoj strani su skupina od 8 dječaka koja stalno, svakodnevno se "sprdaju" na njihov račun, bockaju ih,vrijeđaju.
Riječi kao- pičkice, pederčiči,biafra ( misli se na mršavost),smrdljivac,ma ubio bi se da sam takav,ajde makni se,kako si jadan,ružan si-ružna ko noć,retardosi...sve je to na dnevnoj bazi.
" To je tako uobičajeno,pa to je pubertet,sigurno im i oni tako uzvraćaju...je naravno,minimiziranje problema i guranje pod tepih" i to je bila naznaka u kom smjeru je išla "pomoć".
Ja sam rekla da ne želim još ništa poduzimati dok ne saznam sve što se ove godine događalo ( prošle godine nije bilo takvih problema i napokon je sin veselo odlazio u školu). Nakon toga da idem tužit školu ako se bullyng nad našom djecom nastavi ili ako bude "odmazde" nakon prijave.
Iza svake prepotencije stoji impotencija. Ima vrlo malo apsolutnih momenata kada je ljudski rod u pitanju, ali ovo je definitivno jedan od njih. Što god da roditelji govorili djetetu, da je najpametnije i najsposobnije, ako maltretira drugu djecu, na suptilan način mu šalju poruku da je nemoćno. I to dijete šalje dalje svoju nemoć nekom drugom. Tako da nažalost roditelj drukčijeg ili nesigurnijeg ( a drukčije je često nesigurnije), osim što se mora baviti s nemoći vlastitog djeteta i svojom, mora se baviti s nemoći nekih sjebanih tipova koji svoje frustracije upucavaju u svoje dijete. Za bilo kakvu akciju, nužna je motivacija, za ustat se iz kreveta je potrebna motivacija. Motivacija je u svojoj srži emocija, koju želimo izbjeći, ili koju želimo dostići. Zašto bi dijete koje se osjeća samopouzdano, pa ako hoćete i moćno, maltretiralo drugog? Za to ne postoji baš niti jedan razlog. No, živimo u svijetu napucanom impotentnim ljudima koji to generacijama samo šalju dalje. Ispisati dijete iz škole i upisati ga na borilačke vještine. Ne da bi napadalo, nego da zna da se može obraniti, i da ga se ti sjebani mišeki klone. Nažalost, naći će drugu žrtvu za rješavanje frustracije svojih mamica i tatica.
theremin1 is offline  
Odgovori s citatom