Pogledaj jedan post
Old 06.11.2016., 10:02   #82
Quote:
proab kaže: Pogledaj post
Moj post je bio savršeno jasan. To što je tebi moje mišljenje "bahato" je naravno tvoje pravo da ga doživljavaš kako god želiš, što ne mijenja ni najmanje moje mišljenje da sam u pravu.
Sve ostalo spominjanje inspekcija, mjeseci nepitanja, dojurivanaj kao furija, 3-4-5 mjeseci unaprijed najavljenih ispita, itd je sve, ponavljam, tvoja i samo tvoja projekcija i fikcija koje mojem postu nema.

Naravno, ne očekujem da se sad fokusiraš na to da si sposobna iskonstruirati sve to temeljem moje tri rečenice, nego da i dalje očekuješ da se ja sad idem raspravljati (i implicitno se braniti od tvoji optužbi) - but not thanks.
ne trebam raspravu s tobom, boze sacuvaj.
samo sam te zamolila da tocno definiras razumni rok.
bila si na putu deset dana s djetetom.
koliko dugo nakon putovanja bi tvoje dijete trebali postediti ispitivanja, bilo kakvog, iz bilo kojeg predmeta?
Quote:
nosorog kaže: Pogledaj post
razuman rok je vrlo rastezljiv pojam, slazem se s tobom.

al bome pretjerujes, tesko mi je povjerovati da je svakodnevna situacija da dijete dobije 10 dana izostanka radi putovanja?????
ispada da djeca stalno putuju i radi toga izostaju, a onda ih se jos ne smije niti pitati jer su izostali.

mislim da je veci realitet donosenje lijecnickih ispricnica radi kojecega.
i naravno da se i nakon "bolesti" lako vaditi na empatiju i "bioooooooo sam bolestan, nemojte meneeeeeeee"
(a nastavnici imaju crno na bijelo, djeteta nije bilo radi bolesti, nije to roditelj ispricao, nego lijecnik, pa ne talasaju i ne zamjeraju se roditeljima i produzuju razuman rok za ispitivanje)

uostalom, oni koji dizu ruku za odobren odlazak djeteta na putovanje (ak se ne varam, razrednik pravilnikom moze odobriti samo do 3 dana, jel tak?) bi trebali i definirati sto ocekuju od ucenika po povratku? il ne?
kaj su roditelji postali tolko mocni a vi bespomocni?
nisam mislila da svakodnevno djeca traze desetodnevno putovanje, nego da svakodnevno dealamo s raznoraznim zeljama i pozdravima vezanima za odgadjanje bilo kakve provjere znanja: prosjecno ih po razredu 4-5 ima odgovaranje po dogovoru, jedan bi na put pa bi postedu od ispitivanja do daljnjega, jedan ide rodbini na dva dana pa ga razrednik pusta, ali kod rodbine ne moze uciti i izaci cemo mu u susret tako da mu ne ocijenimo zadacu ili ga ne pitamo, jedan je stvarno bolestan pa je zbilja red da ga zaobidjes kod ispitivanja, jedan je "bolestan" pa bi bilo pozeljno da ga zaskocis, ali nemas dokaza da je "bolestan" iako mu je to vec cetvrta "bolest" za redom kad ti ispitujes ili pises test...
vjerovala ili ne, ucenicka (i roditeljska) prava su malo po malo veca nego nasa.

nista mi izricito ne definiramo kad pustimo nekog na putovanje jer naivno mislimo da ce se doticni ponijeti korektno i nadoknaditi sve sto i kad treba, bez daljnjeg izvlacenja, odgadjanja ili dodatnih dolazaka roditelja u skolu.
ocito je vrijeme da se i takve stvari izricito napisu u razne pravilnike jer korektan odnos danas vise ne mozes ocekivati ni od koga. ugodno te iznenade sporadicni slucajevi, ali to je sve.
__________________
Think positive...
frupy is offline  
Odgovori s citatom