Pogledaj jedan post
Old 05.01.2017., 15:18   #1845
Ja sam neki dan mojem otvorila word pa je malo pisuckao imena prijatelja i farbao ih. I krenem mu objasniti kako da si snimi to sto je napravio - "i evo vidis, ova slicica diskete fino tu klines i....". I u tom trenutku skuzim da ne da ne zna sto je disketa, nego ju nigdje vjerojatno vise nikada nece imati prilike ni vidjeti u zivo (osim recimo u nekom muzeju). I da apsolutno ne moze povezati slicicu sa znacenjem

Ja se pomalo pribojavam kako ce nasa informatika izgledati jer znam kakvih ima kadrova. I da s informatikom veze nemaju. Voljela bih da dobije nekog "nadobudnog" koji ce biti otvoren prema novim tehnologijama, istrazivanju s ucenicima i sirenjem izvan onog klasicno propisanog programa. A ne da ima nekoga tko recimo na testu (istinit primjer) da pitanje "Sto je to Start" i jedini priznati tocan odgovor je "Start je gumb." I tu u potpunosti razumijem roditelje (programere) koji radje ispisu dijete sa skolske informatike (na kojoj ako je doma vec sve to savladao vjerojatno gubi vrijeme). Da znam da mi dijete ima nekompetentnog ucitelja na izbornoj iz informatike, radje bih odabrala da uzme i uci neki strani jezik, a ovaj informaticki dio lako ja odradim.

Dodatni problem za kojeg ni sama nisam pametna kako postupiti je taj sto mi doma vise nemamo niti jedno PC racunalo, vec smo presli kompletno na Macove. Jest da ima dosta slicnosti i ako znas koristiti jedno, znat ces i drugo. Ima i dosta programa koji rade paralelno na obje platforme, al vec vidim da bi mogli tu imati problema
Lei is offline  
Odgovori s citatom