Pogledaj jedan post
Old 12.02.2017., 09:13   #716
Quote:
maija21 kaže: Pogledaj post
problem je što ja lagano razmišljam o prelasku na učinkovitije grijanje jer ne vidim budućnost u sadašnjem sistemu. kao prvo, stari barata s motorkom, ja sam tu nula, i nemam baš neku želju borit se za motorku.
Drva su općenito najjeftinija, (sem dizalica topline) pa makar da se naruče tuđa, a banzek ispili za par sto kuna cijelu količinu.


Quote:
drugo, planiram rekonstrukciju krovišta i fasade kroz koju godinu, pa bi bilo interesantno ako će se postavljati krov, vidjeti možda što je sa solarnim sustavima.
Soalrni sustav je dobar kao pomoćni i to je sve. Kada se stavi na papir cijena sustava, vijek trajanja i kW za grijanje kojima potpomaže, povrat investicije bude vrlo blizak vijeku trajanja (sa uračunatim servisima i redovnom i izvanrednom zamjenom dijelova koji riknu) i onda se pitaš za šta kreditiraš druge visokom početnom investicijom.



Quote:
možda i drva ne bi bila toliki problem da svaki put iz peći ne izleti dim kad se stavljaju drva, pa onda lijepo zamiriši cijela kuća.
Hajd napišite točno model peći koji imate, kolika je visina dimnjaka od priključka na peć.
A prije svega ima li peć klapnu na dimovodu i dali se može ručno regulirati?
samting is offline  
Odgovori s citatom