Pogledaj jedan post
Old 21.06.2011., 14:44   #3279
Quote:
lala kaže: Pogledaj post
Teško je generalizirati. Ja znam što je s mojom-postoji obrazac u obitelji, ima tu narcisoidnu crtu ličnosti i nula empatije, a velike stvari o sebi priča, opsejdnuta je dojmom koji drugi imaju-a drugi su svi-njen muž, bliža obitelj, svi su drugi-ona je jedna i mala nije smjela zauzeti tu ulogu-biti u središtu. Moja je imala stvarno ozbiljan problem u odrastanju (ostavljena od jednog roditelja) i puna je bijesa i prikrivene agresije...Htjela bi sina uza se, 100 posto, da joj zamjeni roditelja, da bude njezin štit u borbi rotiv sviju koji je nisu stavili tamo gdje zaslužuje-u središte (muž, rodbina, prijatelji...).
I sad je uhvatila panika. A i nije imala sreće s nevjestom , preotvorena sam, ne podnosim te uloge žrtve, ne znam čak ni primiti kompliment, računam na djela, odgojena sam potpuno suprotno-puno mi se dalo, puno očekujem, puno dajem, ne brojim i ne očekujem zauzvrat ništa jer sam sve već dobila od svojih roditelja. I da,mi smo skroz otvoreni-a njoj je to šok, cijeli život gura pod tapet svoju pravu osobnost, tako da ni sama možda više ne zna da nije mila bakica,požrtvovana supruga i majka, savršena domaćica, pokorna kakvom se trudi prikazato, nego jedna žena koja bi mogla biti pametna, sposobna, od koje bi se moglo učiti, koju bi se cijenilo (bar ja)-da nije emocionalno i moralno nezrela.
Ja bih sve dala da je moja jednostavno -iskrena. Da kaže-ne zanimaju me bebe, mala djeca i bok. Imam svoj život, želim uživati, dosta mi je mog djeteta. Doći ću kad mi se bude dalo, kad mi bude zabavno dolaziti i sretno. Sve bih dala da se tako postavi, radije bih takvu, možda, nego neku idealnu koja bi se dobronamjerno miješala. Ovako, moram slušat njene laži i optužbe, preseravanja bez konca, nabijanja krivnje, drame...
Ne znam kakve su Englezice, briju li na sinove, da je naša ženska, ta tvoja-ja bih na prvu pomislila tipična udovica sa sinom. Teško joj je predati ga drugoj ženi-kćeri. To bi bio naš obrazac, imala sam takvu shemu u svojo familiji. Moja je isto obrazovana i inteligentna, a i tašta, pa ju je možda protresla činjenica da je baba, a ne žena u cvijetu mladosti.
Ovo me u podsjeća na moju sveki i u potpunosti se slažem sa ovim drugim. Moja je sveki rastavljena i nije joj brak sa mojim svekrom bio bajan i optpuno je razumijem. i ubi me više s pričama kak je njoj bilo teško bla bla bla a sutradan kako je sve imala prije kako je imala šta je poželjela
I sada je to žena u svojim pedesetima i ok, riješila si se čovjeka koji te ajmo reć maltretirao i sad se opusti, našla si je dečka i sad mi doma imamo teenagerku koja nas pita da jel može ona ić s njim ne znam ni ja gdje, pa se posvađaju pa stalno na mobu, pa je ona živčana doma i ludi (koma je ako u to doba još ostane bez hormona koje pije ) pa se onda mire, pa onda kao nemre sad izać jer mora pričuvat neko od naše djece pa joj mi kažemo da ne mora ona nama kao ma neee nije probleem daj idite idite i onda na telefon svom dečku da jadna ona... Pa daj reci ženo, ne da mi se čuvat klince, želim uživat, želim na mount everest ali daj reci a ne govoriš jedno a okolo mi glumiš žrtvu i da također voli slagat i nadodat priču... još da priča španjolski imali bi pravu sapunicu dobre majke i njenog sina kojeg je obmanula zla snaha koja želi ne znam ni ja šta
*Simba* is offline