Pogledaj jedan post
Old 22.05.2003., 04:39   #51
PBE, mlijeko je iznimno zdrava namirnica ako ne i najzdravija. Upravo zbog svojih svojstava i jest funkcija mlijeka prehrana mladuncadi. Naravno ako je mlijeko zatrovano ili na bilo koji nacin neispravno nije dobro ali to vrijedi za svaku hranu.
Mislim, da se ovo ne pretvori u veganski thread.
Veganstvo je ideologija i nema veze sa zdravom prehranom. I sama majka se muci kad doji ali ja ne vidim razlike u mucenju kad se krava doji za mladunce ili za mlijeko u industrijskoj proizvodnji. Kravu muznja BTW ne boli, ukoliko se ne pomuze, dolazi do upale (kao i kod zena uostalom) jednako tako pcele ne boli kad im se uzme med ali sumljam da ga sakupljaju zato da bi ga mi uzeli.
Meni je sva ta ideologija oko mucenja zivotinja zapravo smarn jer tko kaze da se biljke ne muce. Pa k vragu proizvode plodove za vlastiti rasplod a ne da bi ga mi jeli. Cim uzmes jednu jabuku, smanjujes drvetu mogucnost razmnozavanja. Pa ne muci se drvo napraviti plod da bi ga ti uzeo. Isto tako s mlijekom krave. Uzgajamo kravu, brinemo o njenom zdravlju, hranimo je da bi smo uzeli mlijeko. Isto tako i uzgajas biljku, gnojis je i onda joj uzmes plod. To je kao da kravi uzmes tele koje doji ili mlijeko a pcelama med. Ja tu ne vidim neke principijelne razlike.
kumek is offline