Pogledaj jedan post
Old 06.05.2015., 14:02   #31
Quote:
Nepoznati kaže: Pogledaj post


Ne. Ti čovjeka činiš nesposobnim i nižim bićem nego što jest. Rekao bih i da prezireš svoga "Stvoritelja" u kojega vjeruješ, jer je taj načinio "falično biće", koje nije u stanju pobrinuti se za sebe, ako se usudi, pa mora ovisiti o Božijem hiru, koji tu i tamo nekoga izliječi, a milijune prepusti njihovoj sudbini. Što bi ti bio nešto posebno, izabranik, a ostali bili lišeni Božje intervencije?
No, satjeran svojim nezavidnim prilikama, odvažio si se na borbu protiv takva stanja, i uspio si. Nije uspio tvoj ego (koji je ustvari izvor neprilika), nego cjelokupnost tvoga bića.
Gledajući svoju vjeru dakle Katoličku, nijednog čovjeka ne mogu smatrati nesposobnim bičem iz razloga šta je ne osporavam činjenicu da doktor kao čovjek u životu čovjeka itekako potreban,dakle ja nisam rekao meni doktor ne treba,sve šta sam radio ,je da sam tražio pomoč i od doktora ali i od Boga u isto vrijeme,dakle postoji mogučnost da bi mi isti doktor pomogao ali prije doktora Bog mi je pomogao,a dali smatram čovjeka nižim bičem od Boga,Da, iz razloga što svi mi od krvi i mesa jednog dana na ovoj zemlji moramo umrijeti,a zapravo taj isti razlog,strah od smrti nas čini da sumnjamo u postojanje Boga.

Quote:
Nepoznati kaže: Pogledaj post
Religije zapravo unižavaju vrijednost čovjeka i svijeta oko nas u nadi da će preko moljenja nekom Biću dobiti savršenstvo i drugačiji, savršeniji svijet od ovoga jedinoga. Ujedno potiču rast ega, da tobože komunicira s Bogom, da će ga Bog pretvoriti u vječnog neranjivog Supermena poslije smrti i ostalo.
Da mnoštvo različitih vrsta vjera nas uništavaju ali doslovno,međutim i na čovjekov slobodan izbor vjere ili nevjere Bog pomaže bez obzira na izbor iste,e sad zašto Bog dopušta da netko umre mlad a netko star je pitanje koje nijednom čovjeku neče biti jasno prije smrti,a da li če nam biti jasno nakon smrti za to čemo morati pričekati svi mi koji smo još uvijek živi!



Quote:
Nepoznati kaže: Pogledaj post
Da me uvjeri u što?
(što ne bih vjerovao da Bitak postoji?)

Nadam se da je ova naša mala komunikacija bila podržavajuća, iscjeljujuća i otrežnjavajuća.

Čestitam na tvom uspjehu i radujem se tvome iscjeljenju.
Kao što sam rekao ,tebe će teško čovjek uvjerit kao što ni mene čovjek nemože razuvjerit.
Komunikacija je uvijek dobra dok kultura čovjekova nadilazi vrijeđanje i dok sitnice u prepirci ostaju nebitne za uzajamno poštovanje,bez obzira koliko različito razmišljali.
Hvala na čestitci i naravno puno zdravlja ti želim.
__________________
Po pregorkoj muci Isusovoj ,Budi milosrdan nama i cijelome svijetu.
Sveti Bože,Sveti Jaki Bože,Sveti Besmrtni Bože,smiluj se nama i cijelome svijetu.
zoki0307 is offline  
Odgovori s citatom