Pogledaj jedan post
Old 03.08.2016., 15:03   #10
Quote:
with_one kaže: Pogledaj post
Potpuno netočno. Židovi nisu (po)vjerovali u Isusa, već obraćenici (oni koji su se odlučili krstiti), oni koje je Isus "oslobodio", izliječio, činio razna čudesa u njihovom životu, posvetio, i tako dalje.
hajd citiraj 8,31 uzmi bilo čiji prijevod. da ne ispadne da nešto izmišljam

Quote:
tamo lijepo piše oni židovi koji su povjerovali Obraćeni (kršćani) su bili oslobođeni.
nemoj govoriti da piše nešto ne piše.
navedi mi citat bilo gdje unutar iv. 8, 31-40 gdje se spominje obraćenje.
oslobođenje da, obraćenje ne!
Quote:
Oni koji još nisu bili oslobođeni su bili svi oni koji nisu prihvatili Sina. Dakle pucanj ti je u prazno tvrditi da je to poruka eksluzivno Židovima. Isus je poruku poslao svima (bez obzira što je fizički bio samo u Izraelu). On kaže da je poslan Izraelu, jer logično - za života nebi stigao obići Brazil, Mongoliju ili Pacifik, karikiram.
ne ide ti karikiranje! Petar po dunjaluka obiš'o a Isus to nije mogao!? zar je petar bolji od Isusa???
Quote:
Nitko nebi (ni Muhamed svoje poslanje). Matematika je gadna stvar kada odlučiš religiju gledati matematički a ne uključi se razum.
kako se može gledati matematički bez razuma

Quote:
Isus za života nebi stigao obići sve zemlje svijeta, zato sam šalje učenike da vrše fizički što on nije stigao:

Evanđelje po Mateju 28,19
Pođite dakle i učinite mojim učenicima sve narode krsteći ih u ime Oca i Sina i Duha Svetoga
ovo je offtopic pitao si za citat iv. 8, 36 a sad nas pitaš ma citat iz mateja...
off
Lijepo sam ti se referirao na tekst i na kontekst- ne znam u čemu je problem?

Quote:
Vidite kako je sve logično fino. Isus poslan u Izrael, sam šalje svoje istinske apostole na mjesta gdje za života nije stigao; nakraj zemlje. Dakle Isus sam šalje da čuju poruku o oslobođenju (ono što vam je upit ove teme, koji niste odgovorili).



Quote:
Onda vi nekako mehaničko slijedite Isusa bez razumijevanja.
ja uopće ne slijedim Isusa ne vidim ni jedan razlog zbog čega bih ga slijedio.

Quote:
Morate izraziti čuđenje jer oprostite ili se očito napravite ludim da niste čuli za proroka Isu iz Kurana (za kojeg vam čak sam autor govori da pitate nas kršćane i židove) ili niste očigledno čitali Evanđelje po Mateju 28,19.
Isa sin Merjemin, a.s. neka je Mir božiji na njega je jedan od poslanika. svakako postoje određene sličnosti sa Isusom iz grčkih tekstova koji se popularno nazivjau Evanđelja.

Što se mene tiče, kao čovjeka i intelektualca ja niti ne mogu razmotriti slijeđenje Isusa jer mi nije dostupan nijedan tekst koji bilježi njegove izvorne riječi. mene ne zanimaju prijevodi prijevoda. Isus je govorio aramejski. to je jedan od jezika koji je Bog odabrao da se na njemu objavi ljudima. Grčki je ipak samo paganski jezik. zamisli kolika je to katastrofa, odbaciti izvorni govor Isusov i zamijeniti ga nekim prijevodom.
ja preko ovoga ne mogu prijeći.
Žao mi je jednostavno ne mogu.
__________________
https://mislislam.blogspot.com/ U plodnom predjelu raste bilje voljom Gospodara njegova, a u neplodnom tek s mukom.
Vojnik Gorčin is offline  
Odgovori s citatom