Tema: Violina
Pogledaj jedan post
Old 25.07.2007., 23:19   #1
Question Samo za violiniste - pitanje početnice

BOG!Evo,imam jedno veeeeliko pitanje i nadam se da ćete mi moći pomoć!
Prvo da kažem nešto o sebi:Imam 17 godina i sviram klavir i gitaru 7 godina.Prije godinu dana sam počela svirati i mandolinu,tako da sam sad već jako dobra.I na klaviru i na gitari sviram uglavnom klasiku,a mandolinu sviram u orkestru. Sad slijedi pitanje-želim naučiti svirati violinu,ali bez učitelja,budući da sam prestara(naravno)za glazbenu,tečaja nema,a ni privatnog učitelja.Uostalom,ja ne namjeravam svirati ne znam kakve skladbe,čisto za svoju dušu,za sebe,da malo naučim.Je li to moguće??? Već sam nabavila puno materijala s interneta,lekcije,video......Još nisam kupila instrument jer ne želim kupiti violinu,a da shvatim da je nemoguće to naučiti,ili da mi vi kažete da ne mogu sama.Inače,ja sviram u crkvi (gitaru),a njih ima i previše.Želila sam uzeti violinu,pa nju svirati.Te pjesme su uglavnom lagane,dva,tri reda,u C ili D duru uglavnom.Bi li meni bilo lakše to naučiti,budući da imam iskustva s žičanim instrumentima-pozicije...npr.mandolina je potpuno ista kao violina što se pozicija i lijeve ruke tiče...Za koliko vremena bi mogla odsvirati neku takvu pjesmu? Svi govore da to treba počet kad si mali,ali ne shvaćam zašto,bila sam na nekim forumima stranim gdje iskusni violinisti govore kako nikad nije kasno,tamo ima ljudi koji su počeli s 50-ak godina i super im ide...Tako da ne želim taj razlog kao odgovor! Hvala unaprijed za svaku pomoć!
liselotta is offline  
Odgovori s citatom