Tema: Violina
Pogledaj jedan post
Old 29.07.2007., 17:56   #16
Namoli nekog da ode s tobom pogledati violinu. Strunalove ti nisu loše, ali dođu ti oko 2500 kn. Kalafonij od Pirastra ti je super, dođe oko 100 kn uzmi onaj tamni. Strune natrljaj u nekoliko poteza kalafonijem. Nemoj pretjerivati jer je poslije eže očistiti violinu, i to je jako ljepljivo pa da ne bi uništilo lak na violini. Ono šta ti tražiš to je onaj "mostić za violinu"...ja ga platila 250 kn prije nekoliko godina,, Wolf-forte secondo i ja sam sasvim zadovoljna, mada ti postoji mislim neki Kim koji je slične kvalitete, ali nemam pojma gdje ga ima kupiti. Pogledaj malo po katalozima u dućanima gdje se prodaje glazbena oprema.
Postoje pravila kako svirati polovinke i četvrtinke, ali to uvijek piše ako je to baš tako mora izvesti. Ja sam malo bila svirala po tome, ali poslije sam to prepustila na maštu. To stekneš nakon određenog vremena kad dovoljno dobro ovladaš osnovama. Nemoj strune pretjerano zatezati. Ako osjetiš grebanje onda ih malo više stegni, jer ne smiju biti ni prelabave. Nakon sviranja obavezno otpustiti i obrisati od kalafonije. Žice malo pobriši alkoholom ili acetonom da ne dotrajaju prijevremeno.
__________________
De lingua stulta, veniunt incomodia multa.
Piggy is offline  
Odgovori s citatom