Pogledaj jedan post
Old 26.02.2012., 16:58   #11
Lijepi pozdrav,
ja radim u jednom manjem privatnom hotelu (recepcija) posljednje tri godine pa sam ti htio sam napisati moje viđenje posla sobarice.

Radiš ko konj i satnica je mala, sobarice su ujedno i pomoćne radnice/čistačice. Čiste oko hotela i u hotelu i rade k'o bauštelci što se tiče prijenosa tereta kroz hotel, gore, dole, gore dole xD

Ali posao je pošten, ako imaš normalne gazde i kolege kao ja onda barem nema psihičkog umora.

Moje kolegice koje rade kao sobarice su u hotelu dulje nego ja i zbilja vrhunski rade taj posao. Mislim da treba biti jako spretan i treba se naučiti raditi određenim ritmom.

Na tebi je da odlučiš, pitanje je kakav je poslodavac jer i "najlakši" posao može biti pakao ako imas budale oko sebe, a posao na kojem "rintaš" te može ponekad puno više zadovoljiti, jer obaviš svoja posao, popiješ kavu s kolegama i ideš kući, posao ne nosiš sa sobom.
Stoga bih se ja više koncetrirao na to kakva je firma i kakva je organizacija poslova (radiš li zbilja samo poslove sobarice ili još tri dodatna posla).
Ipak je kriza i ne treba biti previše izbirljiv, po meni su najvažniji međuljudski odnosi u tvrtci, a pare ćeš teško zaraditi u ovoj branši osim ako si konobar ili kuhar (iako su i kuhari strašno potplaćeni za posao koji obavljaju).
castelorum is offline  
Odgovori s citatom