Pogledaj jedan post
Old 18.07.2008., 08:48   #8
Quote:
ilina kaže: Pogledaj post
Neznam koji to astrolozi tvrde da je astrologija egzaktna pa još i znanost Prvo se treba dobro upoznati s točnom definicijom što jest i što spada pod znanost pa tek onda nešto takvo tvrditi.
Inače, poznata je stvar - koliko astrologa toliko astrologije, odnosno toliko je raznih tumačenja. Zašto je tome tako e za to bi trebalo otvoriti zaseban topic

Što se tiče Alana Lea (spomenut je negdje) smatram da je napravio medvjeđu uslugu astrologiji, iako ju je time približio širem krugu ljudi, astrologija je puno izgubila na svojoj jasnoći.
Ja to tvrdim! Astrologija je najveća znanost svih vremena, najveća znanost od kada je svijeta i vijeka! Druga je stvar što danas postoji "masa" astrologa koji nemaju pojma(ili tek natucaju neke osnove) o astrologiji, a daju čak i prognoze i time narušavaju ugled toj svemirskoj znanosti! Problem je u tome što je astrologija dugo vremena ljudima na ovim prostorima bila "skrivena" (na neki način smo živjeli pod željeznom zavjesom), pa sad kad se je pojavila u većem obimu, zadnjih 10-15 godina, (iako su i prije postojali ljudi koji su se bavili njom,npr.genijalni Mile Dupor), svi je svojataju i svi bi htjeli biti genijalci u prognozi! A to ne ide tako, treba poznavati puno stvari iz horoskopa neke osobe da bi se uopće smjelo prognozirati, normalno, da to onda bude bez greške! Ja se obično koncentriram na sebe(i tu jako rijetko griješim), ali ne stignem uvijek ni sebi sve gledat(najbitnije da), pa kako onda da zadovoljimo druge! Malo nas je, i dok je tako(dok ne bude više kvalitetnih i educiranih astrologa) uvijek će se naći neka budala koja će poslije par pročitanih knjiga željeti fascinirati druge, i tako napraviti tešku glupost, a najviše "medvjeđu" uslugu svim pravim astrolozima! Zato, predlažem, ne idite kod svakoga, i ne vjerujte svakom, dobro provjerite astrologa kod kojeg idete, prije nego povjerujete njegovim prognozama. Jer za neko osnovno znanje astrologije treba godina-dvije, pa se je bolje to sam potruditi, nego ići kod nekog kretena (ili kretenuše) koja će vas dodatno shebati! Zato pamet u glavu, i puno čitajte astrologiju, a tek ako dođete do nekog stupnja znanja, ocjenjujte astrologe, pravi astrolozi nisu krivi što im kvazi-astrolozi ruše ugled!
zvjezdoznanac is offline  
Odgovori s citatom