Pogledaj jedan post
Old 21.07.2016., 11:57   #23
Ali stvarno luca toni govori istinu. Ja svjetonazorski i ideološki pripadam desnom centru, ali ovaj Plenkovićev HDZ je sve, samo ne desni centar. Priča se o nekom tuđmanizmu u stranci, pa jebo Vas tuđmanizam kada Plenković kaže da treba zaustaviti rastuću renacionalizaciju Europe i da je malim i srednje velikim državam Europe najbolje da sve rade po direktivi Bruxellesa. Kaže Jandroković jučer: "HDZ je proeuropska stranka!" Proeuropska je, ali predsjednik Tuđman je potpuno drugačije vidio položaj Hrvatske u europskoj zajednici, nego što ga vide današnji HDZ-ovci. On je prvenstveno, u tadašnjim ratnim vremenima, vidio Europsku zajednicu kao bijeg Hrvatske od Balkana, vidio je to kao jedan od načina da se Hrvatska strateški i geopolitički pozicionira tamo gdje joj je mjesto, među države srednje Europe, među države članice Višegradske skupine. Tuđman, je također drugačije od današnjih HDZ-ovaca vidio i BIH i položaj Hrvata u BIH, želio je suverenitet i jednakopravnost hrvatskog naroda u BIH, izjednačenost hrvatskog naroda u pravima sa Srbima i Bošnjacima, a potpuno suprotno sve to vidi današnji HDZ. Ima tu još i mnogo primjera koji mogu pokazati da HDZ za vrijeme i poslije Tuđmana nije ista stranka, i da tu ne možemo pričati o nikakvom tuđmanizmu jer tuđmanizam nije popuštanje pred Srbijom oko univerzalne jurisdikcije, tuđmanizam nije uhićenje hrvatskih generala i izdaja Domovinskog rata. Gledam neki dan emisiju na Vinkovačkoj televiziji, netko je na prošloj stranici objavio i link - pitanje je za koga ćete glasati na izborima i jave se ljudi i kažu: "Ja živim za Hrvatsku i za HDZ!" . Mogu razumjeti što to znači živjeti za Hrvatsku, ali što to znači živjeti za HDZ, za Boga miloga? U današnjem, Plenkovićevom HDZ-u nema nićčeg desnog, konzervativnog, tradicionalističkog, nemojmo zaboraviti da je on ušao u stranku tek prije pet godina, gdje je prije bio? I zato svi oni, a to su pretežito stari ljudi, koji će glasati za HDZ "zbog Franje" su kreteni i budale prve klase. Ja sam izraziti tuđmanist, ali biti tuđmanist ne znaači biti HDZ-ovac. Odnosno, znači, ali tada HDZ-a mora biti drugačiji, tuđmanovski, bolji. Zbog svega toga, kako sada stvari stoje, na izborima ću glasati ili za Projekt domovina ili za Pravašku koaliciju. I živo mi se fučka što će to biti bačen glas, a vjerojatno hoće...
IvanROC is offline