Pogledaj jedan post
Old 19.04.2017., 17:25   #5503
Quote:
givooo kaže: Pogledaj post
Bas sam se mislio raspitati u temi tvog stana kakva je ono zidna obloga u kuhinji... Čini se kao jako lijepo rješenje, ikea to radi po mjeri ali pretpostavljam isključivo za preuzimanje u centru ?

Vaša obloga je kao neka od "drvenih" ili ? Vidim i da su dosta debele onako, po 1,5 cm naviše, bojim se da bi kod nas to došlo preblizu ruba indukcijske ploče pa bi možda bilo ružno...

Jel vam zid na koji je isla ta obloga bio idealno ravan?

Ne kužim jedino ovu cijenu na ikei, po m2 ili baš po metru? meni treba 190x60, to je nekih 1,14m2.
Jel to znači da ja kupujem 2 m a visinu biram po želji ili kupujem po m2 pa množim npr 1,14 x navedena cijena željene ploče ?
mozda ti mogu pomoci. upravo su nam danas dosli uzeti mjeru za drvenu plocu u kuhinji (izmedju gornjih i donjih elemenata). austrija je u pitanju, ali vjerovatno rade i kod vas po istom sistemu.

ukoliko imas rupe za uticnice, ne primaju narudzbu dok oni tacno ne dodju izmjeriti. ukoliko hoces samo ravnu plocu, onda mogu i tvoje mjere.
zid nam nije ravan, nije nam na zalost ni isti razmak izmedju gornjih i donjih elemenata. s jednog kraja do drugog je razlika 8mm, ali nam je rekao sta uciniti da se to sto manje vidi.
ikea reze samo pod uglom od 90° i ne mogu izrezati bas onako kako nama odgovara. (bez tih 8mm razlike)
naplatio je dolazak i mjerenje 99 eura, ali ih dobivas nazad u vidu poklon bona kad narucis i platis plocu.

imas dvije cijene, do 55cm visine odnosno razmaka izmedju gornjih i donjih, i preko 55cm. mi smo u prvoj kategoriji tj sve do 55 je ta cijena. duzina ide po metru. mi imamo 210cm i pretpostavljam da ce nam zaracunati tri metra, ne znam..to cu znati kad narucim ovih dana pa ti mogu javiti ako te i dalje bude zanimalo

montaza. rekao je iskljucivo prozirni silikon. nikako silikon u boji. ne drzi tako dobro kao prozirni jer u sebi ima nesto sto ga cini tecnijim, sastav mu je drugaciji, ima neke cestice....nisam slusala detaljno dalje, uglavom prozirni silikon na pozadinu i tako zaljepis.
Alica72 is offline  
Odgovori s citatom