Pogledaj jedan post
Old 12.05.2014., 11:31   #24
Stručnjaci? Ne mislim da oni mogu bolje znati, oni koji dijete pogledaju 10 minuta, i tako 20 djece dnevno. Ili koliko već.... Koliko sam čula, ispravite me ako griješim, "stručnjaci" na testiranju za školu traže da dijete nacrta čovjeka, da broji do 20 i unatrag od 10, da napiše svoje ime, prepozna boje, zakopča gumb. Moj mali (4 god) može sve ovo napraviti bez greške, i više od ovoga. Može mirno odsjediti koliko treba, bojati, crtati, rješavati lagane zadatke. Ali naravno da nije spreman za školu....
Moja frendica je, unatoč pozitivnoj procjeni stručnjaka, sinu odgodila iz razloga: "kad učiteljica vikne na njega on će počet plakat". Koje mu koristi što on crta čovjeka ako nisam sigurna da neće istrčati pred auto, dobro obrisati guzu, sjetiti se zaključati stan..... Kako se naziva ta vrsta zrelosti? I da li nju itko provjerava? Dijete bi mi trebalo biti samo pola dana. Nemamo baku koja bi ga vodila iz škole, dočekivala s ručkom, pazila da ne zapali stan, i podsjećala da napiše zadaću. On kad iziđe iz vrtića mora biti spreman na to da sve to odrađuje samostalno i odgovorno, a to je, odnosno bit će, kod nas, puno teži zadatak od pisanja i zbrajanja.
ZubaTruba is offline  
Odgovori s citatom