Pogledaj jedan post
Old 17.07.2005., 11:41   #13
Quote:
magic kaže:
koliko ja znam, razlikuju se vrste grcheva kod beba. ovi grchevi kojima nema pomoci, zapravo nemaju bash jasan uzrok a specifichni su po tome shto uglavnom napadaju u isto doba dana, neovisno o podoju i probavi.

za razliku od grcheva uzrokovanih problemima s dojenjem/majchinom prehranom ili njenim psihichkim stanjem, koji uglavnom nastupaju kratko nakon svakog podoja.


ispravite me ako se doznalo shtogod novo.
u principu to je to.
kolike su ti slavni dojenacki grcevi koji se javljaju svaki dan u isto vrijeme, najcesce navecer. pomoci NEMA. nisu opasni, ne mogu bebi nikako nastetiti, najvise stradaju roditelji koji brinu. pedijatri misle da je to zbog previse podrazaja tijekom dana koje bebin mozak jednostavno ne moze procesuirati - beba se jednostavno navikava na svijet i to je to.

oni drugi grcevi uglavnom su RIJETKI. javljaju se nakon podoja, a mozes biti siguran da beba ne jede dobro (mama nema dovoljno mlijeka, a ne da je mlijeko nekvalitetno ili rijetko - svako majcino mlijeko je dobro jer si beba uzme sve sto joj treba, moze problem biti jedino u tome da ga nema dovoljno) ako je stolica zelenkasta ili crna. zdrava bebina kakica je zlatno zuta.

u principu, mislim da grcevi nisu razlog za prestanak dojenja. kolike prodju same od sebe, a grcevi od klope, ako se i jave, prodju kad se beba navikne na hranu.
plavva is offline  
Odgovori s citatom