Pogledaj jedan post
Old 24.12.2002., 13:02   #8
Quote:
kaskader kaže:
Gorcin, to je vrlo lose slozena muslimanska spekulacija. Ajde pogledaj tu svoju metodologiju pa vidi da se ovakvom "proof text" metodom moze izspekulirati sto se hoce.

Kao sto je lijepo objasnio John Gilchrist...da ne kopiram cijeli njegov response na ovog.
Ma znaš šta meni nije jaso.
Nemoguće je da Biblija govori o Hitleru, i velikim događajima koji će se desiti a da ne govori ni riječ o čovjeku koji je promijenio političku sliku Bliskog Istoka a kasnije, vođeni onim što je naučavao, sjeverne Afrike, pa tamo do Butana pa čak i dijela Evrope. Koji je uništio Perziju i jedan od najzaostalijih naroda na svijetu uzdignuo...

Što se tiče moje proof metode bukvalno sam prepisao iz knjige Ahmeta D. koji jest stručnjak. Dalje, ovakvu proof metodu koriste i crkveni skolastici koji na osnovu već dogođenog zaključuju da je to nešto predskazano u Bibliji. Ne vidim nikakvu zapreku Da se mi služimo s tom metodom.

Što se tiče S. Hrvojine "doskočice" neki protestanti tvrde, Kissionger mislim, kako je baš ta "zvijer 666" sam papa!?
Ne ulazimo u to, to uopće nije tema.


Predlažem da se Mojsije uporedi s ostalim Prorocima i Poslanicima koji su bili slani pa da se vidi koji je od njih najsličniji mojsiju.
__________________
poiskah štit dobri da štiti me

odbacih ga potom dobrog jer
tišti me
gorcin is offline