Pogledaj jedan post
Old 12.04.2011., 01:11   #1
ovisnost o xanaxu

pijem xanax vec godinu i nesto sitno i nedavno sam shvatila da sam ovisna o njemu.

nikad ga nisam zloupotrebljavala, nikad ga nisam pila vise od 'po potrebi' no kako je krenulo sa stresnim periodom moje potrebe su se povecale i dovele me tu gdje jesam.

prije sam ga pila kako bi se smirila kad mi je lose, sad ga pijem da bi mogla uopce funkcionirati.

imam i dobrih dana, pa ga ne popije dan-dva-tri za redom, ali kako mi se stanje anksioznosti pogorsalo, i potrebe za xanaxom su vece i jbg.

najvise 1,5mg dnevno (2, mozda tri puta tjedno), a preporucena doza mi je 0,75 (koje se manje vise, kao sto sam gore napisala, pridrzavam). stvar je u tome da sam najcesce budna od 7 ujutro do 2-3 u noci i nekada mi jednostavno ne djeluje xanax koji sam popila ujutro.

probala sam ga ne piti, no tu krenu mucnine, drhtavica, vrtoglavica i naravno ogromna panika.

znam da moja doza i nije tako 'strasna', no svjesna sam ci njenice da ce mi nadalje biti samo gore, i da je sad krajnje vrijeme da nesto poduzmem, ali neznam stto, odnosno kako.

ako ga ne popijem, nemogu na faks, nemogu uciti, nemogu nista. mogu samo panicariti zbog mucnina (imam panican strah od povracanja) i tako iz dana u dan.
jedina prilika da se probam skinuti mi je osmi mjesec kad cu imati kakve-takve praznike, no mislim da cu do tada postati jos samo gora.

savjet, podrska, bilo sto bi mi mnogo pomoglo.
moja obitelj, decko i prijatelji se dobro nose sa anksioznoscu, ali jednostavno odbijaju prihvatiti cin jenicu da sam ovisna o tabletama, ili barem postajem ovisna, pa sam u ovom svemu u biti sama.
dire Dawn is offline  
Odgovori s citatom