Pogledaj jedan post
Old 08.10.2011., 14:04   #2056
Zelim da podelim sa vama pozitivne iskustva sa Mrtvog mora. Moj sin je dobio vitiligo u devetoj godini, ja ga imam malo takodje. Ove godine sam odlucila da odemo na Mrtvo more i fleke su pocele da se povlace. Moj sin je imao na kolenima i laktovima, malo na kapcima. Tek nakon povretka kuci pocele su da se javljaju prve tackice i sada dva meseca nakon povratka njemu se istackalo vise od 50% povrsine fleka, a meni su se takodje malo smanjile fleke na rukama i fleka na nosu skroz zatvorila. Ukoliko budete mogli da priustite odlazak tamo, obavezno stupite u kontakt sa vec spominjanim doktorom iz Zagreba ( zaboravila sam ime, da sada ne pretrazujem) jer vam on moze omoguciti jeftiniji boravak nego da idete direktno preko hotela. Sam boravak za dete je jako iscrpljujuci, boravak na suncu je uzasno tezak, pa se treba naoruzati strpljenjem. Nemojte se prevariti da platite nadzor lekara jer je na i onako skupu cenu boravka tamo to prilicno nepotreban trosak, ukoliko sami vodite racuna o provedenom vremenu na sunuc. Od njih biste dobili semu boroavka na suncu koju vam moze dati bilo ko od gostiju u hotelu. Mislim da je imam negde kod sebe pa je mogu i proslediti. Obavezno ponesite melem za opekotine, preporucujem cudtvorni melem od Saljica iz Srbije. Nismo crveneli na suncu, ali koza je ragovala na grudima bolno i potrebno ju je necim smiriti. Takodje, ukoliko su povrsine zahvacene vitiligom velike, i na tankoj kozi, mogu da pocrvene, sto bi vas kasnije kostalo ne izlaganju tako dragocenom suncu. Melem nam je smirivao kozu bukvalono u toku noci. Cuvajte se izlaganju suncu oko tri sata, jer mada ne preporucuje uzlaganje izmedju deset i dva sata, ja sam uspela suncajuci se oko tri sata da dobijem neku uzasnu nesvesticu. Pvrih dana bez obzira sta kazu doktori, ne bih preporucila izlazak pre cetiri sata. U Ein bokeku je sve uzasno skupo i dobro je poneti bar cedevitu sa sobom da biste imali nesto za osvezenje izuzev besplatin slatkih sokova koje u hotelu tocite besplatno. Da i ovo je bitno, ako se suncate pored bazena, necete znati da se na poslednjem spratu, tamo gde je solarijum nalazi aparat sa sokovima i kafom. U sobi mozete skuvati besplatno kafu. Vodu ne kupujete, takodje postoje cesme sa pitkom vodom. Deca do dvanaest godina imaju pravo na besplatan rucak, jer dobijate polupansion, i to nam na recepciji nisu rekli, cak i kada sam pitala odbili su me, a u restoranu su rekli da moze. Ovu informaciju sam dobila od ljudi koji su dosli preko austrijske agencije. Osoblje u hotelu je prilicno rezervisano i kao sto rekoh htedose da ustede i tamo gde smo imali pravo na obrok. U svakom slucaju, preporucujem da dodjete preko dr iz Zagreba, jer je on radio u ovom hotelu i odnos prema njegovim pacijentima je bolji. Od vitamina smo i ja i dete pili Krill oil, vitamin b12 i vitamin E. Posto sam platila jedan odlazak lekaru, zato sto nisam poznavala nikog ko bi mi dao bilo iscrpne iformacije, dobila sam savet da u narednih pet godina dodjemo bar tri puta. Dr koji nas je primio pokusao je da nas vrbuje da dolazimo redovno na kontrolu i koristio prilicno pateticne izraze kao sto su rak koze i slicno, ali kada sam rekla da cu kao majka na takve reci dovoditi dete na kontrolu i platiti sumu koja je za mene previsoka, na kraju me je pozdravio recima da se javim samo u slucaju problema. opekotina i slicno. U svakom slucaju u ordinaciji kupujte ulje za kozu, koje stiti kozu od isusivanja, nije lek za vitiligo i ne morate ga trositi u nenormalnim kolicinama kako sam ja u pocetku, misleci da je lek. Flasica tog ulja kosta 18 dolara. Kupanje u mrtvom moru nije bas prijatno, ostaje se prma semi u pocetku pet minuta pa se postepeno povecava. Nagriza kozu, narocito sluzokozu, pa je dobro poneti od kuce neku jako masnu kremu kojom cete se zastiti, inace necete moci da ostanete koliko bi trebalo. Kada budem imala vise vremena, a nadam se da imam semu za boravak na suncu i moru, ispisacu ovde jer moze biti od koristi.
Pozdrav svima, nadam se da ce ovo koristiti. Pitajte za sve detalje, put je dalek, ako nemate drustvo nije bas prijatno otici ne pripremljen i ne znajuci sta vas ceka.
Biljana68 is offline  
Odgovori s citatom