Pogledaj jedan post
Old 16.09.2007., 17:26   #8
Po fotografiji lokacije pronalaska tijela i kruške, uočljivo je, da su se oni nalazili na platou. Uzbrdica, nužna za eruptivne papazjanije je tek ispred njih. Vatra i je iznenadila s leđa. Dakle, ni govora o nuznoj uzbridici neophodnoj za tlapnje o erupciji. Eruptivni požar, ako je i nastoa, nasto je
od vulkana. I to od vulkana s neba.

Slažem se sa "scenariom" od orangec.
Malko nadopunjujem mojim "scenariom".

Helikopter je iskrcao krušku. Traljavo. Oštetio točak i rezervorar. To ne zna. Leti k njima da ih premjesti na drugu lokaciju. Rezervoar curi naglo. Ostavlja za sobom tragični fitilj. Dolazi do njih, ukrcava ih, prebacuje na drugu lokaciju i dalje ostavljajući strašni fitilj. Iskrcava ih na drugu lokaciju. To traje, koncentrira oko njih pri iskrcaju, golem oblak para benzina iparenih, visokom temperaturom zraka, i vrtlogom elise.

Kad je vatra dosla do fitilja, bilo kako, il samim dodirom, il je doletjela neka šiška nošena jakim vjetrom. Tad nastaje pakao. Prosutim benzinom stvoren fitilj, dovodi vatru do oblaka izhlapjelog benzina omotanog oko nesretnika. Jer se pri iskrcaju duže zadržao helikopter, pa je tu nastala barica benzina. To potkrepljuje izjava Lučića, vufff.

Helikopter odlazi, shvaća da curi gorivo, mozda i vidi sta se dogodilo, no ne smije se vratiti jer će i sam biti zapaljen. Odlazi u Split na popravak rezrvoara.

Šta se tiče politike.

Na prvu dojavu o požaru na Kornatima, prva reakcija Slavice je bila, to ne treba gasiti. No, dogodilo se sranje s Čačićevim govorom, da vatrogasci ništa ne gase. Slavica dobiva pranje ušiju od nadređenog Jurina. Mijenja odluku, Mora se gasiti.

Šta se tiče onog jadnika, žrtvenog jarca koji je kao, zapalio Kornate.

Državnom tužiocu, dat ću šteku Marlbora, Marlboro ima najveću temperaturu izgaranja, i nek lola zapali travu opuškom.
__________________
Intuitive Tara: Again I appreciate all the advice and help . very validating . You helped me in 5 min more than the doctors in the last so many years lol so thank you!
DEBELKURAC is offline  
Odgovori s citatom