Pogledaj jedan post
Old 27.07.2006., 13:58   #5
Quote:
LuckyBamboo kaže:
glupi strah od braka? ajmo, okrenut priču. zašto uopće brak (osim ako su djeca u pitanju pa je tako jednostavnije sa zakonske strane)?
ako vam je super zajedno toliko godina, koju razliku čini taj papir? onda ste službeno priznati od društva kao par? ja nemam strah nego mi je stran pojam braka kao nametnuta institucija legaliziranja veze i nepotrebni trošak "da selo vidi". živimo zajedno godinama, dobro nam je i smatram ga svojim mužem i bez tog papira.
Djeca nisu razlog sklapanja braka... jednostavno, ja se nikada nebih udala zato što mi je djete na putu (ako nismo o tome i prije razmišljali); niti bi se udavala za svog dragog da budemo službeno priznati od društva... tko se danas udaje/ženi da bi ga društvo priznalo?
I ja živim sa svojim dečkom "godinama" i do sada mi taj papir nije ništa značio... no nakon što me zaprosio - osjećaj je drugačiji. Nemam neko racionalno objašnjenje, ali taj "papir" ipak znači nešto.

Ti ga možeš smatrati svojim mužem, ali on ti nije muž. Muž i žena postaju ljudi, nakon što uplove u "nametnutu instituciju" .
ema1 is offline  
Odgovori s citatom