Pogledaj jedan post
Old 09.02.2012., 21:33   #1
SMRZNUTA DIMJAČA!!!???-MUKE PO VAILLANT-U

Pozdrav svima!

Unazad nekoliko dana kako nočne temperature padaju ispod 20 u minusu pri nočnom odlasku u wc skužim da mi je j....o hladno a vaillant kaže F33.Pali,gasi pa nikako.Zovi dežurnu službu hep-plina,dođu,promjene sito na regulatoru i odu (prošle zime bilo problema sa vodom u plinskoj mreži.I vaillant proradi,no sljedeće jutro ista priča.F33. Uzmi manuale,lista grešaka,ne preklapa presostat.Posumjam na zrako-dimovod (kod mene ide okomito kroz krov) jer ima puno snijega na krovu izađem van kad ono kvrga leda promjera cca 25 cm na vrhu.Zovem servisera,čovjek reče otvori komoru da vuče zrak iz prostorije ja to učinim,radilo tako par sati,led se od topline dimovoda otopio,zatvorim komoru i radilo bez problema cijeli dan.Jutros opet.Sad mi radi sa odvrnuta dva vijka na donjem dijelu komore,a poklopac sam odmaknuo cca 2 cm i zaglavio nešto između.
E sad da li mi itko zna reči kako spriječiti zamrzavanje kondenzata na vrhu zrako-dimovoda?????? Dizajnerska greška???? Loš proračun dimjaka??? Možda vaillant ima neku izvedbu ili dodatak koji to spriječava???
Jer ovo kako radi mi se ne čini sasvim bezopasno,nije komora bez veze zatvorena,na kraju krajeva treba vuči zrak izvana.....

Ps:Nitko ko ima fasadnu izvedbu nema taj problem,susjed ima junkers iz 90-tih sa krovnim zrako-dimovodom i nikad mu ne zamrzava......

Hvala na ikakvom savjetu
R.T.F.M. is offline  
Odgovori s citatom