Tema: Beograd
Pogledaj jedan post
Old 21.01.2003., 14:08   #19
U, jebote, niste lose upuceni.

Za pocetak, izabrali ste najgori mesec za putovanje. Jedino je gori mozda novembar. Jedino sto se konkretno dogadja tada u Bg je FEST, ali i on je sada pomeren na pocetak marta.

Problema neces imati, bar ne bi trebalo. Da, ljudima je drago kada dodje neko iz HR, a to mi je potvrdio i moj prijatelj ZG-canin koji je u Bg cekao Novu godinu.

Za prevoz ti je najbolji taksi, jer je jeftin. Ako procenis da je vozac normalan, mozete poceti i pricu sa njim, ja to stalno radim. Bg taksisti su valjda najkomunilkativnija bica na svetu. Ja stalno pocinjem pitanjem: ima li posla? I onda im se jezik razveze.

Kafici: neko je gore spomenuo Street. Ja se prikljucujem toj preporuci, a to vam je u Dositejevoj ulici, centar grada, ali miran kraj. Dobar je i Red u Skadarliji (mala crvena kucica). Najbolji kokteli su u klubu Ben Akiba u Nusicevoj ulici. Klub je ukusno uredjen, samo je ekipa raznolika i ne svidja mi se bas uvek.

Restorani: Skadarlija je mainstream, ali se ipak tamo dobro jede. U Zemunu imate dva interesantna mesta: Reka i Burence. I jedno i drugo su restorani, ali atmosfera je sjajna i malo netipicna za restoran. Najbolje pljeskavice su kod hotela Moskva, kod Lokija na Dorcolu i kod Mare na Vracaru ili Cuburi, ne znam ni sam.

Dogadjanja: u skoro svakoj knjizari imate Yellow Cab, kao neki vodic kroz desavanja. Moj je savet da jednom odete i u pozoriste, ima sjajnih predstava sa vama vrlo dobro poznatim glumcima. Sta ce tada biti od koncerata, nemam pojma.

Smestaj: nemam pojma, ali ima jeftinijh hotela po centru: Union, Royal...

Sta pogledati: Nema toga mnogo, sve je manje vise u centru, osim Zemuna koji takodje vredi videti. Inace, pocelo je lickanje grada i opet ce to izgledati kao ranije. Ako bude lepo vreme prosetajte se po Kalemegdanu i bacite pogled na Usce. Ako vam je do toga da gledate i ono sto drugi ne gledaju (cime se ja na putovanjima obicno bavim), onda skoknite, tj otputujte do "beogradskog geta"- rubnih blokova na Novom Beogradu.
le coq sportif is offline  
Odgovori s citatom