Tema: Ukrajina
Pogledaj jedan post
Old 14.08.2008., 08:53   #176
Quote:
Loreb kaže: Pogledaj post
Aircanada,
iz tvojih postova pretpostavljam da živiš u Ukrajini.
Planiramo u listopadu poć na utakmicu hrv.reprezentacije koja se igra u Kharkovu. Išli bi rentanim autom/kombijem (ovisno koliko nas bude)... Michelin mi izbacio rutu preko Budimpešte, Košice, Lviva,Kijeva- ukupno 1976km i cca 22 sati vožnje.. Kako se rješava viza? Čitam ovdje o nekim garantnim pismima pa sam lagano zbunjen... I koliko košta viza? Isplati li se vraćati doli preko Odese??, tj .ima li se što za viditi...

i ja planiram isto ali doduse, ja cu vec bit gore, hehehe.
Ako idete vise od troje, isplati vam se ic autom. Cak i u dvoje je vec isplatljivo! Ruta ti je nesto drugacija, ne ide se preko slovacke, nego direktno iz budimpeste do ukrajine. Sa ukrajinske strane to je granicni prijelaz Čop ako se ne varam.
Imas negdje vec opisanu tu rutu i ceste od mene na ovoj tebi prije, pa samo malo potrazi. Nije se jos nista promjenilo.
Ali dobro isplanirajte sve, jer utakmica 99% NECE bit u Kievu, zato budite flexibilni. Nece bit, u biti ne bi trebala, jer je Olympiski stadion zatvoren zbog rekonstrukcije.
Prica se da bi moglo bit u semfiropolju ili sevastopol, jer je to 10. mjesec a moglo bi bit hladno, dok su ovi gradovi u Krimu. U svakom slucaju od sredine 9. mjeseca pocinju vozit wizzairovi avioni po ukrajini, po ispod 100 kuna za let u jednom smjeru. Mozete doc do Kieva, i tamo avionom. No dat cu ti malo preciznije kad se bude znalo di se igra.
Cuj, ja sam isao u 3. mjesecu sa autom, i nije bilo snijega u ukrajini, vec povise rijeke, i izmedju budimpeste i granice sa ukrajinom.
Viza? da, treba vam pozivno pismo ili vaučer od hotela. Ma koliko stali, recimo da vam je dosta rezervirat 2 noci u hotelu, za dobit vaučer i da vam se viza prihvati. Nije skupa, kosta oko ~150kuna po osobi. Treba oko 5 radnih dana da bude gotova. Ali mozes nazvat veleposlanstvo, pricaju hrvatski, i barem moje iskustvo je bilo do sada dosta dobro. Trebate imat devizni racun da bi uplatili za vizu. Veleposlanstvo se nalazi povise kvatrica, ima jedna cesta koja vodi prema jednom kruznom toku, izadjes na izlazu 3. a 4. izlaz je prema petrovoj bolnici, to je ona paralelna ulica sa kvatricem (neznam jel tu vec maksimirska).
ako imas jos pitanja, slobodno pitaj!
aircanada is offline  
Odgovori s citatom