Pogledaj jedan post
Old 20.09.2007., 12:57   #44
Quote:
sagan kaže: Pogledaj post
Uran u 4-tom mi je već odradio svoje kroz iznenadan razvod roditelja i pravi lom i još po nešto... (Aflikuje i Sunce i Mjesec) , al kad je već to iza mene nekih 6-7 godina, pitala sam se šta li donosi kao vladar 7.. Nije li to već "potrošeno" - može li se tako gledati?
Ne...na žalost.

Simbolika 4. kao i 7. polja je ogromna tako da se nikako ne može reći da je aspekt "potrošen" kroz jedan događaj pa bio to i npr. razvod roditelja.

Kao što znaš, Uran je planeta koja kroz poziciju u natalnoj karti stimulira potrebu za slobodom, neobičnim odnosima, promjenom, percepcijom na nivou uma, uništavanju statičnog modela života, razbijanjem uhodanih modela životnog stila kroz svojevrsni element kaosa …i još puno puno toga. A Uran se razvodom roditelja ne "pomiče" iz 4. polja, niti se "presjeca" veza kvadrata između njega i Mjeseca.

S druge strane, natalna karta nije statična….svaki aspekt živi u natalnoj karti kroz tranzite i progresije. Pa je važno pratiti i Uranove tranzitne cikluse kroz natalnu kartu.

Uran ima 84-godišnji hod kojim opisuje jedan ciklus kroz sve znakove zodijaka. Ali za Uran je bitan broj 7. jer je to približan broj godina koliko boravi u jednom znaku (Uranov mali ciklus). Kroz proučavanje njega se može dobiti slika trenda u određenom znaku kao i aspekti/njihova jačina koju prolaskom aktivira.

Kako je u tvojoj karti vladar 7. polja Uran i prohodao znak vodenjaka (1996. - 2003.) taman prije ove sadašnje pozicije u ribama, to bi značilo da je tada snažno aktivirao i 4. polje.

P.S. Po ovom kako si ranije napisala 7. polje zauzima i znak riba (koliko sam skužila Mjesec je u ribama u 7. polju?) pa bi tranzitni Uran prolaskom kroz znak ribe aktivirao upravo ovaj kvadrat o kojem pišeš.
Fish 1968 is offline  
Odgovori s citatom