Pogledaj jedan post
Old 05.03.2009., 01:06   #14
Quote:
polymath kaže: Pogledaj post
Efogac, to me jako zanima, je li navedeno u deklaraciji o kojoj se tvari za geliranje radi? Kuiš, imam problema sa aditivima, i sistemski i lokalno. Ne isplati mi se kihnuti 200 kn za nešto zbog čega ću se mjesec dana farbati kortikosteroidima. Pretpostavljam da mi djelatna komponenta ne bi predstavljala problem...Sa MSM kremom nije bilo reakcije, pa ako su srodni...

A jel ima u slobodnoj prodaji i gdje? I koja je cijena?
Hvala ti za ovu temu, sjelo mi je ko budali šamar. Imam brdo zdravstvenih problema, koji su tako vezani da predstavljaju začarani krug. Ono što bi mi pomoglo za jedan problem, dovelo bi do pogoršanja drugog...tako da je svaka alternativa dobrodošla. Sa MSM-om imam odlična iskustva, gotovo da sam ukinuo NSAI analgetike. Uzmem recimo piroksikam kad me ful boli, i dovoljan mi je jedan jer se našopam MSMom.
Nazalost ne pise sto je tvar za geliranje, jedino sto mogu reci da nesto ostane na kozi, kad se osusi, znas, bas mogu nesto "zguliti" nakon sto se osusi. Isto tako, kad pricamo o eventualnim alergijama, mozes biti alergican na DMSO, pa si moras prvo namazati malu kolicinu, pa onda procijeniti da li ima alergije ili ne. I ako si procitao cijeli prvi post, na DMSO svi reagiraju s blagim oblikom alergije, tj. reakcija bi bila bolja rijec. U tom smislu je MSM bolji, on nema tih reakcija.

Sto se tice slobodne prodaje, da, naravno da je u slobodnoj prodaji, ja ne znam gdje ga je moguce naci u Hrvatskoj, ja sam kupio iz SADa. Cijena ovisi sto kupujes i s cime. Tesko je reci, recimo 8oz cistog DMSOa sam platio oko $10 (bez postarine i carine).

MSM je odlicna stvar, meni je vec pomoglo s bolovima u ramenom misicu, a osjecao sam ga pri samom dizanju ruke, a i pri vjezbanju je smetalo.

A sad, ne znam sto te sve muci, ali pogledaj temu o MMSu. Mnoge alergije (ustvari, sve) su autoimune reakcije, a to se opet pak moze svesti na patogene, sto se pak moze lijeciti s MMSom. Nije da te nagovaram, vise savjetujem da pogledas sto tamo imas, procitaj prvi post, pa kreni dalje. Svade slobodno preskoci.
Alan_SP is offline  
Odgovori s citatom